American swing – efekty ćwiczenia z kettlem

Autor: Aleksandra Urbaniak

Efekty american swing - popularnego ćwiczenia z kettlem, to między innymi poprawa stabilności tułowia oraz zwiększenie wydolności tlenowej. Rezultaty tego ćwiczenia na pewno zadowolą też osoby, którym zależy na utracie kalorii przy jednoczesnym wzmocnieniu mięśni. Zobacz, jakie jeszcze efekty uzyskasz wykonując american swing.

American swing z kettlem wyzwala maksymalne napięcie mięśni i rozwija siłę.

American swing – efekty ćwiczenia

American swing daje bardzo wszechstronne efekty, ponieważ jako jedno z niewielu ćwiczeń łączy w sobie zalety treningu aerobowego i siłowego. Podrzucanie kettla nad głowę pozwala na jednoczesne zwiększenie siły mięśniowej, poprawę wydolności i spalenie sporej ilości kalorii. Żeby uzyskać takie efekty, american swing musi być jednak wykonywany płynnie, w dość szybkim tempie i z zachowaniem prawidłowej techniki.

Sprawdź, na jakie rezultaty możesz liczyć wprowadzając do swoich treningów ćwiczenie american swing.

1. Efekty american swing: zwiększenie siły mięśniowej

Podstawowym efektem, jaki można uzyskać ćwicząc z pomocą kettlebell, to wzrost siły i wytrzymałości mięśni. Dotyczy to przede wszystkim mięśni barków i ramion, które pracują najintensywniej podczas huśtania kettlem w górę i w dół. Pośrednio american swing wpływa także na wzmocnienie nóg, pośladków i brzucha.

2. Efekty american swing: poprawa kondycji

Mimo że american swing to ćwiczenie z wykorzystaniem ciężaru w formie kuli z uchwytem, nie służy ono tylko zwiększaniu siły mięśniowej. Duże znaczenie dla jego efektywności ma szybkość, z jaką kettlebell wędruje ponad głowę. Dość wysokie tempo ćwiczenia powoduje, że w trakcie jego wykonywania przyspiesza oddech i zwiększa się tętno. Dzięki temu wzrasta wydolność tlenowa organizmu, poprawia się krążenie i praca serca.

3. Efekty american swing: utrata kalorii

Trenerzy są zgodni, że najlepsze efekty w utracie tkanki tłuszczowej można uzyskać łącząc trening aerobowy z siłowym. Ćwiczenia z obciążeniem nasilają procesy metaboliczne, ale nie kosztem tkanki mięśniowej, co często ma miejsce przy stosowaniu samych aerobów. Co więcej, zaangażowanie mięśni do wysiłku wpływa na spalanie tłuszczu jeszcze przez kilka godzin po wysiłku.

4. Efekty american swing: poprawa stabilności tułowia

American swing to doskonałe ćwiczenie na mięśnie głębokie, które odpowiadają za stabilizację tułowia. Ćwiczenie angażuje do pracy brzuch, pośladki i mięśnie przykręgosłupowe – te trzy partie ciała decydują o właściwej postawie i pomagają unikać przeciążeń. Dobra stabilizacja sylwetki jest szczególnie ważna w sportach siłowych – mocne mięśnie głębokie zmniejszają bowiem ryzyko kontuzji podczas ćwiczeń z obciążeniem.

5. Efekty american swing: zwiększenie mobilności stawów

Ruch unoszenia kettle bell nad głowę obejmuje pełen zakres ruchu ramion, co zwiększa mobilność stawów barkowych. Oprócz tego w ćwiczenie mocno zaangażowane są biodra, których dynamiczny ruch pozwala „rozhuśtać” całe ciało i unieść ciężar do góry. W momencie wyrzucania kettla spomiędzy nóg należy jednak pamiętać, aby nie wyginać odcinka lędźwiowego nadmiernie do przodu, ponieważ taki ruch może obciążać dolną partię kręgosłupa.

6. Efekty american swing: zwiększenie mocy mięśni

Dzięki american swing można zwiększyć także moc mięśni, czyli ich zdolność do szybkiego generowania jak największej siły. Podczas ćwiczenia duże obciążenie podnoszone jest na dużą wysokość w krótkim czasie, dzięki czemu mięśnie pracują z maksymalną efektywnością.

Polecamy
Kettlebell swing - technika i efekty wymachów z kettlem

Kettlebell swing - technika i efekty wymachów z kettlem

Kettlebell swing to popularne ćwiczenie, wykonywane m. in. przez osoby trenujące crossfit. Choć wymach kettlem na pierwszy rzut oka może ...

fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij print wydrukuj
Zobacz także
Zdjęcia: thinkstockphotos.com

Aktualizacja: 07.03.2017

DlaPacjentow24.pl
Najpopularniejsze artykuły
Wyzwanie PLANK (30-dniowy plan treningowy dla początkujących i zaawansowanych) Wyzwanie PLANK (30-dniowy plan treningowy dla początkujących i zaawansowanych)

Podejmiesz miesięczne wyzwanie PLANK? Codzienny trening zajmie od 15 sekund do 5 minut - to bardzo...

więcej

705

Ćwiczenia na kręgosłup lędźwiowy. Jakie ćwiczenia pomogą, gdy boli kręgosłup? Ćwiczenia na kręgosłup lędźwiowy. Jakie ćwiczenia pomogą, gdy boli kręgosłup?

Ćwiczenia na kręgosłup lędźwiowy wzmacniają mięśnie i zapobiegają bólom pleców. Ćwiczenia...

więcej

576

6 ćwiczeń na dolne partie brzucha 6 ćwiczeń na dolne partie brzucha

Ćwiczenia na dolne partie brzucha mają za zadanie pobudzić do pracy mięśnie zlokalizowane tuż nad...

więcej

551

Co daje PLANK - efekty systematycznego ćwiczenia deski Co daje PLANK - efekty systematycznego ćwiczenia deski

Ćwiczenie deski (plank) przynosi szybkie i niesamowite efekty wizualne, z tego względu, że do pracy...

więcej

517

Eksperci

Spalenie 1 kg tkanki tłuszczowej to wydatek energetyczny około 7 000 kcal. Aby spalanie było bezpieczne i przyniosło właściwy skutek, należy zmniejszyć ilość spożywanych kalorii o 10-15% lub dodać...

Odchudzanie jest złożonym procesem, bezpośrednio związanym z naszym metabolizmem. Gdy na własną rękę zmniejszamy ilość dostarczanej energii z pożywienia i/lub zwiększamy wydatek energetyczny...

Konsekwencja w działaniu i motywacja to podstawa sukcesu w odchudzaniu. Widać, że Tobie tego nie brakuje, tak trzymaj. Jesteś osobą młodą, czeka Ciebie jeszcze długa droga w poznawaniu swojego ciała...

Forum
data

Marzec 26, 2017

Ja też stosowałem Largomass i jestem bardzo zadowolony z efektu jaki udało mi się osiągnąć. W końcu mam sześciopak

data

Marzec 25, 2017

duży wpływ na bóle mięśni, stawów, zmeczenie, stres ma brak magnezu w organizmie dlatego trzeba go uzupełniać. Ja polecić mogę ten preparat http://biowitalni.pl/sport/434-olejek-magnezowy-sport-spray-100ml.html szczególnie sportowcom którzy często trenują i odczuwają właśnie dolegliwości...

data

Marzec 21, 2017

czeeeeeeeeeeeeesc

data

Marzec 17, 2017

Czy te ćwiczenia są dobre na pozbycie się nadmiaru stałego tłuszczu na brzuchu? Biorę Liporedium i mam pas do stymulacji mięśni brzucha ale to jak dla mnie zamało. Chciałbym rozpocząc ćwiczenie mięśni brzucha ale nie wiem czy akurat ten zestaw ćwiczeń. Jakie ćwiczenia sa najlepsze na...

Aktywna społeczność

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.