Trening fitness w domu: opis najlepszych trenerek

Autor: Justyna Smolińska

Kto dziś nie trenuje fitnessu w domu? Ćwiczenia na filmikach online to aktywność jest idealna np. dla zabieganych. Trenerek fitnessu online nie brakuje, ale czy są rzeczywiście skuteczne i z którą z nich najlepiej zacząć swoją przygodę z aktywnością? Zobaczcie nasze typy!

To, że Ewa Chodakowska – czołowa trenerka fitnessu w każdym domu w naszym kraju odniosła tak spektakularny sukces medialny nie znaczy, że właśnie z nią powinnaś zacząć swoją przygodę z fitnessem, choć na początek polecam! Może się zdarzyć, że zwyczajnie się nie polubicie. Aby odnieść sukces, musisz po prostu działać! Z kim to zrobisz, zależy od twoich upodobań. Ty i twoja personalna trenerka fitness online – musicie się „dogadać”!

Nie jest też powiedziane, że musisz być wierna jednej trenerce fitnessu, choć pewnie tak się stanie, jeśli przypadnie ci do gustu. Dla swojego dobra możesz przeplatać sobie poszczególne rodzaje treningów, a dla uniknięcia monotonii - spróbować ćwiczyć z różnymi osobami. Kluczem do sukcesu jest znalezienie ulubionej aktywności, a najlepiej kilku. Kiedy wpadniesz w rytm, organizm sam będzie domagał się ćwiczeń i określonej aktywności na konkretne partie ciała. Wtedy łatwiej będzie ci dobierać aktywność, a wybór trenerki fitnessu online stanie się sprawą drugorzędną, ale od początku.

Ewa Chodakowska królowa trenerek fitnessu online

Naczelna motywatorka kraju. To ona porwała tłumy do aktywności, ale niektórzy twierdzą, że tylko dlatego że była pierwsza. Ja uważam, że po prostu ma bardzo dobre podejście i potrafi zmotywować jak nikt inny. Ewa ma umiejętność wyczuwania momentów słabości, wie kiedy podczas ćwiczeń popełnia się najwięcej błędów i zwyczajnie o tym mówi – to dlatego mamy wrażenie, że z monitora mówi dokładnie do nas. Jej treningi online są bardzo dobre na początek nie tylko dlatego, że motywują, ale też dlatego, że są tak opracowane, że działają ogólnie wzmacniająco na całą sylwetkę – na początek treningów w domu są idealnie! Ale uwaga! Warto zacząć od nieco spokojniejszych jak Secret czy Skalpel – Turbo wyzwanie czy Killer są przeznaczone dla bardziej zaawansowanych.

Czytaj również: Fit Lovers - kim są i jakie efekty dają ich ćwiczenia?

Polecamy
Killer Ewy Chodakowskiej – na czym polega najbardziej wymagający trening "trenerki wszystkich Polek"?

Killer Ewy Chodakowskiej – na czym polega najbardziej wymagający trening "trenerki wszystkich Polek"?

Killer - program treningowy, którego pełna nazwa brzmi Spalanie i Modelowanie, to najskuteczniejszy ze sposobów Ewy Chodakowskiej na zrzucenie zbędnych kilogramów ...

Mel B – od piosenkarki do trenerki fitnesu online

Niektórzy zarzucają jej zbyt małą liczbę powtórzeń (co nie pozwala na osiągnięcie efektów) oraz brak rozgrzewki. Tym ostatnim bym się jednak nie martwiła, bo rozgrzać się zawsze można wykonując np. zwykłe pajacyki. Poza tym możemy także skorzystać z gotowych programów z samą rozgrzewką – dlatego to raczej marna wymówka. O czym jednak warto pamiętać planując swoje domowe treningi? Treningi z Mel B charakteryzują się tym, że są opracowane na konkretne partie ciała – nie jest więc to taki gotowiec jak u Chodakowskiej. Dlatego, choć trening z Mel B jest dosyć energetyczny i ciekawy, polecam go dziewczynom już na pewnym etapie świadomości własnego ciała i aktywności – by dobierać trening do własnych potrzeb i by robić to rozsądnie.

Polecamy
Ćwiczenia z MEL B. Trening Totally Fit z przykładowymi ćwiczeniami

Ćwiczenia z MEL B. Trening Totally Fit z przykładowymi ćwiczeniami

Ćwiczenia z Mel B są skierowane zarówno do osób, które dopiero zdecydowały się na ćwiczenia fitness, jak i do tych ...

Tiffany Rothe – specjalistka wśród trenerek fitnessu w walce z boczkami!

Tyle się naczytałam o tych słynnych „boczkach Tiffany”, że postanowiłam spróbować! Nie wiem jeszcze co na to moje boczki, ale ćwiczenia zaliczam do udanych! Trening trochę o charakterze interwałowego – ćwiczenia wzmacniające przeplatane kondycyjnymi, ale niezbyt męczące. Fajne jak na początek, ale też jako uzupełnienie treningu dla bardziej zaawansowanych! No i te ruchy bioder! Jeśli lubisz taniec i np. zumbę – poćwicz z Tiffany. Nie będziesz żałować! Bardzo pozytywna osoba.

Polecamy
Efekty ćwiczeń z Tiffany: pozbędziesz się boczków i wyszczuplisz talię

Efekty ćwiczeń z Tiffany: pozbędziesz się boczków i wyszczuplisz talię

Ćwiczenia na boczki Tiffany robią w sieci furorę. Skąd ich tak wielka popularność? Na pewno dzięki efektom, jakie przynoszą te ...

Anna Lewandowska i Sylwia Szostak – bo w treningach domowych technika jest także bardzo ważna

Choć bardzo cenię obydwie trenerki, nie znalazłam wystarczającej motywacji w ich ćwiczeniach. Jeśli zależy nam na perfekcyjnej technice treningu, polecam jak najbardziej. Czasem jednak potrzeba więcej energii, szczególnie na początku fitnessowej drogi. Komu poleciłabym te treningi? Chyba osobom bardzo zdyscyplinowanym i z pewnym dorobkiem treningowym, a przede wszystkim z wiedzą po co i dla jakich efektów wykonują dane ćwiczenia. Dziewczyny na pewno uczą techniki, wytrzymałości i wytrwałości, a motywująco działa samo oglądanie ich pięknych sylwetek.

Polecamy
7 skutecznych ćwiczeń na rozstępy na udach i pośladkach

7 skutecznych ćwiczeń na rozstępy na udach i pośladkach

Ćwiczenia nie zlikwidują całkowicie rozstępów na udach i pośladkach, ale mogą zmniejszyć ich widoczność. Dzięki treningom skóra dotknięta rozstępami będzie ...

Natalia Gacka – treningi online w zaciszu domowym i nie tylko

Uwielbiana przez kobiety ale i mężczyzn. Niezwykle skromna dziewczyna, choć ma swoim koncie naprawdę duże efekty – została mistrzynią świata w fitnessie sylwetkowym! Jej treningi są bardzo precyzyjne, większość prezentowanych jest w jej własnym mieszkaniu, z wykorzystaniem dostępnych zawsze pod ręką sprzętów,takich jak krzesło, butelki z wodą. Choć Natalia trenuje z niezwykłą lekkością, nie dajcie się zwieźć pozorom – ale czego się nie robi dla tych pośladków! Natalii często towarzyszy jej kot – Fit Kot. Ćwiczenia przygotowane i prezentowane są naprawdę bardzo profesjonalnie. Myślę, że niektóre treningi można śmiało wykonywać już na początku swojej fitnessowej drogi – tylko pamiętajcie o rozgrzewce – najlepiej też z Natalią. Jest ogień! I moc!

Polecamy
Ćwiczenia na brzuch z Natalią Gacką [WIDEO]

Ćwiczenia na brzuch z Natalią Gacką [WIDEO]

Trening modelujący brzuch Natalii Gackiej to zestaw ćwiczeń przygotowany z myślą o osobach, które borykają się z nadmiarem tkanki tłuszczowej ...

Sylwia Wiesenberg – treningi online w oparciu o metodę Tonique

Sylwia jest osobą o bardzo charakterystycznej charyzmie. Albo pokochasz ją od razu, albo wcale. Jest autorką popularnej za oceanem metody Tonique. Jej głównym założeniem jest praca przede wszystkim nad pośladkami i udami (przysiady i wykroki) – wszystko poprzedzone jest bardzo intensywną rozgrzewką aerobową, a zakończone rozciąganiem, ale także w wersji dynamicznej. Metoda tak silnie opiera się na treningu pośladków i ud, gdyż Sylwia uważa, że to one są „ramą” naszego ciała i jego strategicznym punktem. Mimo że trening z Sylwią wygląda niewinnie, polecam go osobom już na pewnym stopniu zaawansowania. Przyglądając się jej figurze aż trudno uwierzyć, że ta kobieta ma dwójkę dzieci!

Polecamy
Ćwiczenia na seksowne pośladki: metoda TONIQUE Sylwii Wiesenberg [WIDEO]

Ćwiczenia na seksowne pośladki: metoda TONIQUE Sylwii Wiesenberg [WIDEO]

Ćwiczenia na seksowne pośladki metodą TONIQUE, opracowaną przez instruktorkę fitness - Sylwię Wiesenberg. Obejrzyj wideo z ćwiczeniami i przekonaj się, że ...

Kayla Itsines - młoda Australijka, która zmotywowała do ćwiczeń cały świat

Kayla Itsines przyszła na świat w 1991 roku, a już może się poszczycić rzeszami fanek w mediach społecznościowych - wszystko dzięki skuteczności proponowanych przez nią ćwiczeń. Australijka zadebiutowała e-bookiem "Bikini Body Guide", w którym prezentuje 12-tygodniowy program treningowy, pozwalający skutecznie pozbyć się cellulitu, ujędrnić pupę i uzyskać płaski brzuch, czyli sylwetkę, o jakiej marzy wiele kobiet. Kayla podkreśla, że ćwiczeniom musi towarzyszyć właściwa dieta, dlatego wydała również przewodnik po zdrowym odzywianiu "H.E.L.P. Nutrition Guide". Motywująco na kobiety dopiero zaczynające swoją treningową przygodę z Kaylą Itsines działają też liczne metamorfozy ćwiczących z nią pań, których zdjęcia umieszcza w swoich mediach społecznościowych. Kayla podkreśla, że kluczem do sukcesu jest wytrwałość w ćwiczeniach, ale także "mierzenie sił na zamiary" - unikanie zbyt częstych i zbyt intensywnych jak na naszą obecną kondycję treningów.

Polecamy
Bikini Body Guide (BBG): zasady i efekty treningu Kayli Itsines [WIDEO]

Bikini Body Guide (BBG): zasady i efekty treningu Kayli Itsines [WIDEO]

Bikini Body Guide autorstwa Kayli Itsines to program treningowy, który pozwolił schudnąć tysiącom kobiet na całym świecie. Ćwiczenia Bikini Body ...

Jillian Michaels: specjalistka od spalania tłuszczu i wyrzeźbionej sylwetki

Jillian Michaels to z kolei trenerka z wieloletnim doświadczeniem, której rozpoznawalność przyniosło sędziowanie w programie telewizyjnym dla osób odchudzających się - "The Biggest Loser". Najpopularniejszym programem treningowym Jillian Michaels jest 30 Day Shred - powodujący zrzucenie nawet 9 kg w 30 dni, a także ubytek centymetrów w tak ważnych partiach ciała jak brzuch, uda, biodra. 30 Day Shred to połączenie ćwiczeń wzmacniających i aerobowych, które daje spektakularny efekt, co potwierdzają tysiące fanek trenerki. Kobiety cenią Jillian za jej energię, żywiołowość, za to, że na towarzyszącym jej ćwiczeniom filmach potrafi świetnie zmotywować do pracy, śmiejąc się, krzycząc, ale także chwaląc trenujące z nią osoby za wytrwałość. Co ważne, Jillian dokładnie też informuje kobiety, w jaki sposób poprawnie wykonać konkretne ćwiczenie.

Polecamy
30 Day Shred: zasady i efekty treningu Jillian Michaels

30 Day Shred: zasady i efekty treningu Jillian Michaels

30 Day Shred Jillian Michaels to skuteczny sposób na pozbycie się niechcianych kilogramów, co potwierdzają opinie tysięcy fanek amerykańskiej trenerki ...

To ci się przyda

To ci się przyda

Treningi w domu - ile ćwiczyć na początku?

Zaleca się by na początku ćwiczyć 3-4 razy w tygodniu po około 30 minut, a nawet rzadziej, jeśli do tej pory nie ćwiczyliśmy wcale lub okazjonalnie. Taka „rozbiegówka” bardzo potrzebna jest organizmowi. „Rest day” stosują nawet najbardziej zaawansowani. Nie porywaj się z motyką na słońce, bo zwyczajnie stracisz zapał już po kilku tygodniach. Jeśli koniecznie codziennie chcesz robić coś dla siebie, w dzień wolny od treningów planuj sobie dietę (rozpisuj posiłki na tygodnie, uwzględniając swoje zapotrzebowanie kaloryczne) lub planuj treningi na poszczególne części ciała i rodzaje aktywności na wybrane dni.

Wybierz rodzaj ćwiczeń dla siebie

To chyba ważniejsze od tego z kim ćwiczymy. Jeśli chcesz zgubić zbędną tkankę tłuszczową, pamiętaj o ćwiczeniach aerobowych i interwałowych – rewelacyjne efekty osiąga się też ćwicząc tabatę (świetne propozycje tego treningu ma Natalia Gacka) - jeśli chcesz zadbać o także o kondycję, nie tylko sylwetkę, włącz do swojego tygodniowego planu także ten rodzaj treningów. Jeśli twoim zamiarem jest wyrzeźbić sylwetkę, pamiętaj o ćwiczeniach ABS (najlepiej z obciążeniem), a także siłowych. Dokształcaj się, by przyspieszyć efekty swojej pracy i aby nie zrobić sobie krzywdy!

Zanim zaczniesz ćwiczyć, rozgrzej się!

Niektóre z pokazów treningowych nie zawierają rozgrzewki. Kiedyś jej stosowanie wydawało się zbędne, ale jeśli naprawdę chcesz osiągniesz efekty, dobrze przygotuj się do treningu – to nie jest bez znaczenia. Nieprzygotowane ciało jest bardziej podatne na kontuzje.

Technika treningów sprzyja lepszym efektom!

Technika jest ważniejsza od liczby powtórzeń. Tylko właściwe wykonywanie ćwiczeń zaprowadzi nas do wymarzonego celu. Pracuj nad techniką – staraj się wczuć w pracę własnych mięśni, obserwuj ciało, słuchaj wskazówek i rad od najlepszych. Pracuj nad oddechem i właściwym spięciem mięśni – bezmyślne naśladowanie ruchów nie da ci zadowalających efektów i szybko możesz się zniechęcić.

fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij print wydrukuj
Zobacz także
Zdjęcia: Dzień Dobry TVN/x-news

Aktualizacja: 08.05.2017

DlaPacjentow24.pl
Najpopularniejsze artykuły
7 ćwiczeń na barki z hantlami - trening w domu 7 ćwiczeń na barki z hantlami - trening w domu

Ćwiczenia na barki z hantlami z łatwością wykonasz w warunkach domowych. Nie ma tu wymagań...

więcej

56

Ćwiczenia na kręgosłup lędźwiowy. Jakie ćwiczenia pomogą, gdy boli kręgosłup? Ćwiczenia na kręgosłup lędźwiowy. Jakie ćwiczenia pomogą, gdy boli kręgosłup?

Ćwiczenia na kręgosłup lędźwiowy wzmacniają mięśnie i zapobiegają bólom pleców. Ćwiczenia...

więcej

52

Ćwiczenia na kaloryfer – 7 najlepszych ćwiczeń na mięśnie brzucha twarde jak stal Ćwiczenia na kaloryfer – 7 najlepszych ćwiczeń na mięśnie brzucha twarde jak stal

Marzysz o efekcie „kaloryfera” na brzuchu? Poznaj 7 najlepszych ćwiczeń, które pomogą ci wyrzeźbić...

więcej

47

Odstający brzuch - jak się go pozbyć? Ćwiczenia na wystający brzuch Odstający brzuch - jak się go pozbyć? Ćwiczenia na wystający brzuch

Odstający brzuch może występować nawet u szczupłej osoby. Aby się go pozbyć, musisz stosować dietę,...

więcej

46

Eksperci

Przyczyny ziewania nie zostały jeszcze całkowicie przebadane. Najprawdopodobniej ma to jednak związek z regulacją temperatury. Tak, jak działa wentylator, odprowadzana jest zbyt ciepła krew z mózgu i...

Ćwiczenia w domu to jedna z najmniej korzystnych form trenowania. Ryzykujesz złą techniką, kontuzjami, szybkim spadkiem motywacji i brakiem efektów. Spróbuj pokonać strach przed pójściem na siłownię....

Podany scenariusz jest typowy dla wielu osób. Wraz z promieniami słonecznymi jesteśmy w stanie zapewnić nawet 90% dziennego zapotrzebowania na witaminę D. Dodatkowo, słońce wpływa na produkcję...

Forum
data

Sierpień 18, 2017

A czy my jako kobiety możemy stosować ten środek?

data

Sierpień 16, 2017

sprawa dość prosta, nie biegaj po zmroku ani na opuszczonych terenach zwłaszcza. nie musisz przecież biegać po "infrastrukturze", zwykły chodnik tez się nada. jak ktoś zaczyna od strony kupna markowych ciuchów i biegania po ścieżynce to nie ma co się dziwić że nie ma efektów jak ty...

data

Sierpień 14, 2017

Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić? Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa...

data

Sierpień 14, 2017

Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić? Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa...

Aktywna społeczność
widget_icon
KUP sprzęt treningowy
Dzia ZAKUPY na Wformie24.pl ju aktywny! Skorzystaj z naszej porwnywarki cen
Dział ZAKUPY na Wformie24.pl już akt...

W nowym dziale Zakupy znajdziesz wszystko, co potrzebne jest do treningu. Chcesz kupić nowy r...

widget_icon

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.