Aplikacje dla biegaczy. 9 najlepszych aplikacji do biegania

4 komentarze
Autor: Aleksandra Urbaniak, Monika Majewska

Aplikacje do biegania są oryginalnym urozmaiceniem długich i monotonnych biegów. Dzięki aplikacjom dla biegaczy możliwe jest monitorowanie czasu, prędkości i dystansu, jaki przemierzyliśmy oraz liczby spalanych kalorii. Dodatkową motywacją do większego wysiłku są także wskazówki osobistego trenera audio czy moduł diety, który pomaga zwiększyć postępy w odchudzaniu. Ponadto dzięki programom, które są zintegrowane z portalami społecznościowymi, możesz także śledzić trasy biegowe i postępy w treningach swoich znajomych. Sprawdź najlepsze, darmowe aplikacje do biegania.

Niemal wszystkie aplikacje do biegania posiadają funkcję GPS oraz możliwość przeglądania statystyk dot. przebytych dystansów, czasu, liczby spalonych kalorii itp.

Aplikacje na smartfony dla biegaczy. Najlepsze aplikacje motywujące do biegania

Aplikacje do biegania są oryginalnym urozmaiceniem często długich i monotonnych biegów. Aby zainstalować elektronicznego trenera, wystarczy posiadać smartfona z systemem Android lub iOS. Dzięki aplikacjom dla biegaczy możliwe jest monitorowanie czasu, prędkości, dystansu i ilości spalanych kalorii podczas biegu. Dodatkową motywacją do większego wysiłku są także wskazówki głosowe oraz moduł diety, który oblicza dzienny bilans energetyczny, co z pewnością pomaga kontrolować proces odchudzania. Co więcej, aplikacje nie są ograniczone tylko do biegania. Mogą służyć także chodziarzom, rowerzystom, narciarzom i wszystkim miłośnikom sportów, które wiążą się z przemieszczaniem.

Sprawdź najlepsze, darmowe aplikacje na smartfony do biegania.

Aplikacje do biegania

1. Endomondo Sports Tracker pozwala śledzić postępy w treningach znajomych na Facebooku

Podczas treningu możesz śledzić trasę na mapie dzięki GPS-owi oraz korzystać z funkcji trenera audio. Podczas biegu, w zależności od ustawień, lektor co kilometr podaje przebyty dystans oraz tempo, w jakim został pokonany ostatni kilometr. Masz także możliwość porównywania swoich wyników z wynikami znajomych, co może działać motywująco. Integracja z serwisami społecznościowymi pozwala bowiem śledzić postępy w treningach znajomych lub udostępniać im na żywo przebieg swojej trasy.

2. Zeopoxa Bieganie & Jogging pozwala ustalać codzienne cele i informuje, kiedy je osiągasz

Ta aplikacja do biegania posiada możliwość ustawiania codziennie nowych celów, np. liczby kalorii, którą chcesz spalić danego dnia, liczbę kilometrów do przebiegnięcia albo czas trwania treningu. Program wysyła powiadomienie, kiedy cel zostanie osiągnięty. Można śledzić także statystyki treningów oraz sprawdzać rekordy, np. najlepszy czas na danym dystansie, maksymalna uzyskana prędkość, największa liczba spalonych kalorii itd.

3. MapMyRide posiada moduł diety

Program śledzi liczbę spalanych kalorii, czas, dystans i tempo biegu. Poza mapą jest także moduł diety, który pomaga zoptymalizować sposób odżywiania. Dzięki niemu masz bowiem możliwość rejestrowania ilości zjedzonych posiłków, zliczania kalorii spalonych i dostarczonych - w ten sposób aplikacja oblicza twój dzienny bilans energetyczny. Niestety, aplikacja jest dostępna tylko w języku angielskim.

Aplikacje do biegania - zestawienie wybranych funkcji

Aplikacja Mapowanie trasy Statystyki
Pomiar międzyczasów Powiadomienia głosowe Cele treningowe Porównywanie ze znajomymi
Endomondo + + + + + +
Zeopoxa Bieganie & Jogging + + - - + -
Map My Ride + + - - - +
Nike + Run Club + + + + - +
Navime Sports Tracker + + + + + -
Running Distance Tracker + + + - + - -
Run Keeper + + - + + +
Runtastic + + - - + +
Sports Tracker + + - + - +

Zestawienie dotyczy bezpłatnych wersji aplikacji.

4. Nike + Run Club ma intuicyjny design zaprojektowany przez biegaczy

Aplikacja do biegania wydana przez popularną firmę sportową wyróżnia się przejrzystym i dopracowanym interfejsem. Został on zaprojektowany w konsultacji z biegaczami i specjalnie dla biegaczy, dlatego nawigacja jest bardzo wygodna. Nike + Run Club posiada też rozbudowane funkcje społecznościowe - można porównywać swoje wyniki na danym dystansie z wynikami znajomych, a także dzielić się z nimi zdjęciami, statystykami oraz ogólnymi wrażeniami z ukończonego biegu. W aplikację wbudowany jest też player muzyczny - zerkając na ekran smartfona, można jednocześnie śledzić swoje statystyki i zmieniać piosenki.

5. Navime Sports Tracker - aplikacja kompatybilna z pulsometrami ANT+ i Bluetooth

Polska aplikacja przeznaczona do monitorowania różnego rodzaju aktywności - nie tylko biegania, ale każdego rodzaju sportu polegającego na przemieszczaniu się. Umożliwia ustalanie celów, zapisywanie przebytych tras wraz ze wszystkimi statystykami, a ponadto jest kompatybilna z zewnętrznymi urządzeniami do pomiaru pulsu (pulsometrami ANT+ i Bluetooth). Aplikacja dostarcza także aktualne dane pogodowe.

6. Running Distance Tracker + jest mało energochłonny i pokazuje najdokładniejsze dane GPS

Running Distance Tracker + ma mieć największą dokładność w pokazywaniu bieżącej lokalizacji biegacza. Dużą zaletą aplikacji jest oszczędny i prosty w obsłudze interfejs. W opiniach na temat programu można przeczytać, że zużywa bardzo mało energii, a ciemne tło doskonale sprawdza się podczas biegów po zmroku.

7. RunKeeper - w treningu pomagają wskazówki głosowe

W czasie biegu aplikacja pozwala na monitorowanie przebytego dystansu, prędkości i ilości spalanych kalorii. Rejestrowana jest też ścieżka treningu, co jest pomocne przy wyznaczaniu kolejnych tras biegowych. Motywację do większego wysiłku zapewniają wskazówki głosowe elektronicznego trenera. Ponadto po treningu możesz sprawdzić, w jakim stopniu zrealizowałaś swoje cele, korzystając z portalu RunKeeper.com.

8. Runtastic - odtwarzacz muzyczny ułatwi trening

Aplikacja udostępnia prosty dziennik, w którym automatycznie są rejestrowane dane, takie jak: czas, dystans, spalone kalorie, prędkość czy wysokość nad poziomem morza. Można je na bieżąco analizować i porównywać z wynikami historycznymi. Ponadto możesz śledzić trasę biegu przy użyciu wbudowanego urządzenia GPS i przez satelity. W treningach pomaga odtwarzacz muzyczny, a w wersji płatnej również wskazówki głosowe.

9. Sports Tracker znajdzie dla ciebie najlepsze trasy do biegania

Podobnie jak inne aplikacje pomaga tworzyć statystyki treningów, śledzić trasę, określać prędkość i tworzyć plany treningowe. Zaletą aplikacji jest to, że GPS włącza się automatycznie, gdy tylko zaczniesz trening. Ponadto możesz wybrać rodzaj mapy (zwykłą lub satelitarną). Nie musisz się także logować na portalu, by zobaczyć swoje szczegółowe wyniki, ponieważ mapki, wykresy i inne parametry treningu są dostępne w wersji mobilnej. Ponadto dzięki podglądaniu użytkowników Sports Trackera możesz poznać inne ciekawe i często uczęszczane trasy.

Polecamy
BIEGANIE: 9 porad jak zacząć regularnie biegać i się nie zniechęcić

BIEGANIE: 9 porad jak zacząć regularnie biegać i się nie zniechęcić

Chcesz zacząć regularnie biegać, ale z wyjściem z domu i mobilizacją do treningu zawsze masz problem? Oto 9 porad, dzięki ...

fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij print wydrukuj
Zobacz także
Zdjęcia: thinkstockphotos.com

Aktualizacja: 31.07.2017

Komentarze (1 - 4 z 4)
runner79, 02.03.2016 17.04
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
A ja polecam aplikację Pace Control. 1. Podaje naprawdę wiarygodne tempo biegu (potrafię skontrolować tempo poszczególnych kilometrów z dokładnością do pojedynczych sekund, z żadną inną aplikacją nie było nawet blisko tego) 2. Ma komunikaty głosowe po polsku.
 
Marek, 19.08.2015 12.40
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
Czy jest jakiś program do biegania, który można ustawić przykładowo na bieg + N kg? Przy bieganiu z obciążeniem kalorie powinny być liczone inaczej
 
Maciek, 22.07.2015 10.28
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
Może warto też wspomnieć o polskiej aplikacji Run-log, która nie ustępuje swoim zagranicznym konkurentom.
 
marta, 16.07.2015 15.15
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
Endomondo sprawdza się średnio. Nie wiem czy to wina aplikacji czy telefonu. Biegam póki co jedną wyznaczoną trasą, jednak po przebiegnięciu tego samego odcinka (ok 6 km) czasem aplikacja pokazuje dobrze, czasem 4 km, a raz 0,3 km. Nie wiem od czego to zależy. Poza tym gdy przebiegłam ten dystans, pokazało mi że spaliłam ok 60 kalorii, natomiast gdy ten sam odcinek pokonałam marszem, było już ponad 300 kcal, chociaż bieganie wylało ze mnie siódme poty a marsz nawet nie zmęczył. Chyba muszę przerzucić się na inną aplikację:/
 
DlaPacjentow24.pl
Najpopularniejsze artykuły
Aplikacje na smartfony dla rowerzystów. 9 najlepszych aplikacji motywujących do jazdy na rowerze Aplikacje na smartfony dla rowerzystów. 9 najlepszych aplikacji motywujących do jazdy na rowerze

Aplikacje na smatrfona dla rowerzystów mierzą prędkość, dystans, średnią prędkość, wysokość...

więcej

137

Klocki do jogi - do czego służą? Ćwiczenia z kostką do jogi Klocki do jogi - do czego służą? Ćwiczenia z kostką do jogi

Klocki (kostki) do jogi znajdują zastosowanie w przypadku ćwiczeń jogicznych, które wymagają...

więcej

124

Co to jest ENDOMONDO? Najlepsze funkcje aplikacji mobilnej Co to jest ENDOMONDO? Najlepsze funkcje aplikacji mobilnej

Endomondo to aplikacja na urządzenia mobilne. Napisana została z myślą o osobach uprawiających...

więcej

113

Roller do masażu mięśni – co daje? Jak używać wałka do masażu? Roller do masażu mięśni – co daje? Jak używać wałka do masażu?

Foam roller, czyli piankowy wałek do masażu, to przyrząd będący świetnym uzupełnieniem ćwiczeń...

więcej

112

Eksperci

Niestety, nie da się zrzucić tkanki tłuszczowej wyłącznie z jednego miejsca na ciele. Będzie ona schodzić równomiernie. Najwolniej tam, gdzie jest jej najwięcej. Będą to prawdopodobnie właśnie uda...

Forum
data

Sierpień 22, 2017

Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić? Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa...

data

Sierpień 22, 2017

Dobrym pomysłem może być zerknięcie na strony dla biegaczy, coś pokroju runners-world.pl, bo oni często mają problemy ze stawami. Ewentualnie poszukałabym porad na jakichś kobiecych stronkach, może womenshealth.pl ?

data

Sierpień 22, 2017

Już od kilu miesięcy robię plany z menshealth.pl (pisałam o tym) i muszę wam powiedzieć, ze dają radę! Szczególnie polecam te: http://www.menshealth.pl/atlas-cwiczen/barki,1 http://www.menshealth.pl/atlas-cwiczen/biceps,1 http://www.menshealth.pl/atlas-cwiczen/triceps,1

data

Sierpień 21, 2017

ten zestaw ćwiczeń to jedynie dodatek do zbilansowanej diety.

Aktywna społeczność

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.