6-minutowy trening dla zapracowanych [WIDEO]

Autor: Aleksandra Urbaniak

Trening dla zapracowanych to szybki i prosty sposób na utrzymanie ciała w dobrej kondycji, nawet jeśli masz mało czasu na ćwiczenia. Trening trwa tylko 6 minut i nadaje się nawet dla zupełnie początkujących osób. Już teraz włącz wideo i zacznij ćwiczyć razem z instruktorką fitnessu - Martą Romanowską!

Trening dla zapracowanych to prosty i przyjemny sposób na utrzymanie dobrej formy. Jeśli masz problem z wygospodarowaniem czasu na ćwiczenia, wystarczy, że poświęcisz 6 minut dziennie na trening przygotowany przez instruktorkę fitnessu, Martę Romanowską. Regularny wysiłek pozwoli ci zachować sprawność, dotleni organizm i będzie doskonałą formą relaksu po pracowitym dniu.

Trening dla zapracowanych - zasady

Trening został ułożony tak, aby ćwiczenia nie były męczące, a jednocześnie aktywowały do pracy wszystkie najważniejsze partie mięśniowe: nogi, ramiona, brzuch i plecy. Osoby, które dotychczas nie uprawiały żadnych sportów mogą wykonać cały trening bez obaw, że pojawią się u nich bolesne zakwasy. Bardziej zaawansowani mogą potraktować go jako rozgrzewkę lub wstęp do trudniejszych ćwiczeń.

Najlepsze efekty uzyskasz trenując codziennie. Jeśli czujesz się na siłach, możesz zrobić jednego dnia 2-3 treningi. Pamiętaj, aby płynnie przechodzić od jednego do drugiego ćwiczenia bez robienia przerw. Ważne, aby ruszać się rytmicznie i dynamicznie. Cały czas trzymaj proste plecy i napinaj mięśnie brzucha.

Zobacz na wideo 6-minutowy trening dla zapracowanych

Trening dla zapracowanych - ćwiczenia

Trening składa się z kilku podstawowych kroków aerobowych, które przeplatają się ze sobą jak w układzie choreograficznym.

Marsz

Marsz w miejscu wykonuj pomiędzy ćwiczeniami, aby zachować wysokie tętno. Wysoko podnoś kolana. Nie zapominaj o pracy ramion: z wdechem unoś ręce nad głowę, z wydechem opuszczaj i splataj przed sobą. Ćwicz za każdym razem ok. 20 sekund.

V-step

Złącz stopy, a dłonie oprzyj na biodrach. Wysuń kolejno prawą i lewą nogę do przodu po skosie - tak, aby kroki układały się w literę "V". Następnie znowu złącz obie stopy. Gdy robisz kroki do przodu uginaj lekko kolana. Wykonuj przez 15 sekund.

Kolano do boku

Przez chwilę maszeruj, a następnie wykonaj unoszenie kolan do boków: przenieś ciężar ciała na lewą nogę, prawą ugnij w kolanie i unieś 4 razy po skosie w kierunku lewego biodra.

Mambo przód i mambo tył

Jedną nogą maszeruj w miejscu, drugą wykonaj krok do przodu, do tyłu i znowu do przodu. Zakończ ćwiczenie marszem.

Step up

Stań w rozkroku, przenieś ciężar na jedną nogę, a drugą wysuń do tyłu opierając stopę na czubkach palców. Analogiczny ruch zrób na drugą nogę. Jednocześnie wykonuj krążenia ramionami do tyłu.

Podwójny step touch

Step touch, czyli inaczej krok dostawny. Oprzyj dłonie na biodrach. Lewą nogą wykonaj krok w bok, dostaw prawą nogę, jeszcze raz zrób krok w lewo i ponownie dostaw drugą nogę. Akcentuj każdy krok uginając lekko kolana. Powróć w ten sam sposób - robiąc dwa kroki w prawo i dostawiając za każdym razem lewą nogę.

Podwójny step touch i tap w tył

Step touch z małą modyfikacją - po wykonaniu dwóch kroków w bok zamiast dostawić jedną nogę do drugiej, wysuń ją po skosie do tyłu (jest to tak zwany tap w tył).

Polecamy
Joga: sekwencja Powitanie Słońca [WIDEO]

Joga: sekwencja Powitanie Słońca [WIDEO]

Sekwencja Powitanie Słońca (Surya namaskar) to układ 12 pozycji połączonych w jeden płynny ruch. Tym co wyróżnia praktykowanie Powitania Słońca ...

Polecamy
Bokwa fitness – licz, literuj i ćwicz! [TRENING NA WIDEO]

Bokwa fitness – licz, literuj i ćwicz! [TRENING NA WIDEO]

Bokwa to trening fitness inny niż wszystkie. Stanowi połączenie żywiołowego tańca w rytm najnowszych hitów z treningiem kardio. Żeby ćwiczyć ...

fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij print wydrukuj
Zobacz także
Zdjęcia: Archiwum ZPR Media SA

Aktualizacja: 10.10.2016

DlaPacjentow24.pl
Najpopularniejsze artykuły
TABATA, czyli interwałowy trening metaboliczny. ĆWICZENIA Tabata nie tylko dla początkujących TABATA, czyli interwałowy trening metaboliczny. ĆWICZENIA Tabata nie tylko dla początkujących

Tabata, czyli czterominutowy interwałowy trening metaboliczny, w równomierny sposób angażuje jak...

więcej

268

Trening na redukcję tkanki tłuszczowej - plan treningowy dla początkujących Trening na redukcję tkanki tłuszczowej - plan treningowy dla początkujących

Trening na redukcję tkanki tłuszczowej powinien być precyzyjnie zaplanowany - ważna jest zarówno...

więcej

237

Trening siłowy bez sprzętu: tygodniowy plan treningowy Trening siłowy bez sprzętu: tygodniowy plan treningowy

Trening siłowy bez sprzętu to trening dzięki któremu można nie tylko schudnąć, lecz także...

więcej

228

Trening interwałowy: zasady, efekty i warianty treningowe Trening interwałowy: zasady, efekty i warianty treningowe

Trening interwałowy to najlepszy rodzaj ćwiczeń dla osób, które chcą w maksymalnie krótkim czasie...

więcej

219

Eksperci

Ćwiczenia w domu to jedna z najmniej korzystnych form trenowania. Ryzykujesz złą techniką, kontuzjami, szybkim spadkiem motywacji i brakiem efektów. Spróbuj pokonać strach przed pójściem na siłownię....

Podany scenariusz jest typowy dla wielu osób. Wraz z promieniami słonecznymi jesteśmy w stanie zapewnić nawet 90% dziennego zapotrzebowania na witaminę D. Dodatkowo, słońce wpływa na produkcję...

W okresie dorastania problem wagi i sylwetki jest szczególnie ważny dla nastolatek i nastolatków. W tym czasie wpływ mediów na psychikę jest ogromny. Młody człowiek dąży często do ideału. Stawia...

Forum
data

Lipiec 27, 2017

możliwości ćwiczeń poza siłownią jest bardzo dużo, wystarczy tylko trochę kreatywności - ja lubię rower

data

Lipiec 26, 2017

ja też zdecydowąłem się na largomass i jestem bardzo zadowolony z efektu, bo w końcu widać sens chodzenia na siłownię

data

Lipiec 24, 2017

a co myślicie o tym, żeby zacząć od biegów na bieżni stacjonarnej., np ppoczątkowo tempo 6km/h - 10 minut, a kolejne 10 tempo 9km/h? Czy to dobre rozwiązanie??

data

Lipiec 20, 2017

Z tych , które ja tak jeszcze pamiętam to była l-karnityna , to były takie tabletki do ssania ? Miały taki fajny cytrynowy smak . A tak to ja mam osobiście trenera personalnego ,a dokładniej pani Katarzyna Gryko z Białegostoku , świetny trener personalny ;) http://katarzynagryko.pl

Aktywna społeczność

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.