REWOLUCJA Ewy Chodakowskiej - efekty i zasady treningu

1 komentarze
Autor: Anna Sierant

Rewolucja Ewy Chodakowskiej to już trzynasty z kolei zestaw ćwiczeń przygotowany przez trenerkę dla Polek, a tym razem również dla Polaków. Rewolucja podzielona jest na 5 różnych programów przeznaczonych do pracy nad wybranymi partiami ciała - ćwiczenia angażują m.in. brzuch, uda i pośladki. Przeczytaj, na czym polega Rewolucja Ewy Chodakowskiej i jakie daje efekty.

Rewolucja Ewy Chodakowskiej to program treningowy przeznaczony zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Przedstawiony w Rewolucji trening jest treningiem interwałowym - w zmiennym tempie, z przeplatającymi się ćwiczeniami kardio i ćwiczeniami wzmacniającymi. Efekty Rewolucji to m.in. redukcja tkanki tłuszczowej, szczególnie w najbardziej newralgicznych obszarach (brzuch, uda, pośladki), i wzmocnienie wszystkich mięśni ciała.

Rewolucja Ewy Chodakowskiej - na czym polega?

W sumie na ochotników, którzy podejmą kolejne wyzwanie znanej trenerki, czeka 5 programów - każdy z nich ma za zadanie pomóc osiągnąć oczekiwane efekty w konkretnych partiach ciała. Mamy więc ćwiczenia na:

  • smukłe nogi (uda, pośladki, łydki),
  • zero cellulitu (pośladki, uda),
  • płaski brzuch,
  • oponkę,
  • silne ramiona, klatkę piersiową, grzbiet.

W sumie Rewolucja trwa 50 minut, ale czas treningu można samodzielnie regulować i podzielić na 5 części po 10 minut, ćwicząc wybraną partię ciała. Elementem zestawu są również: rozgrzewka i rozciąganie. Ewa Chodakowska przygotowała dla uczestniczek Rewolucji 75 ćwiczeń, w różnych kombinacjach. W poszczególnych zestawach znajduje się albo 20 ćwiczeń do jednokrotnego powtórzenia, albo 10 ćwiczeń, które powtarzamy dwukrotnie. Pomiędzy konkretnymi ćwiczeniami nie ma przerw. Jak zapewnia trenerka, efekty będą widoczne już po 10 treningach.

Choć wiele miłośniczek i miłośników treningów Chodakowskiej podkreśla, że tak naprawdę każdy z jej dotychczasowych programów (m.in. Skalpel, Turbo Spalanie, Killer) mogą wykonywać zarówno kobiety, jak i mężczyźni, dopiero w przypadku Rewolucji zostaje to podkreślone. W ćwiczeniach z dwóch ostatnich programów: "koniec z oponką" i "silne ramiona, klatka piersiowa, grzbiet" towarzyszy Ewie Patryk Puczyłowski, trener ze studia BeActive, znany również z Huraganu Tomka Choińskiego. Ewa pokazuje zestawy ćwiczeń dla początkujących i średniozaawansowanych, a Patryk - dla zaawansowanych. Natomiast w zestawach na smukłe nogi, zero cellulitu i płaski brzuch, Ewa Chodakowska ćwiczy wersję dla zaawansowanych, a ta dla początkujących jest widoczna w małym okienku.

Zobacz fragmenty treningu Rewolucja Ewy Chodakowskiej:

To ci się przyda

To ci się przyda

Rewolucja Ewy Chodakowskiej - efekty

Efekty Rewolucji odpowiadają nazwom poszczególnych segmentów ćwiczeń: chodzi o wypracowanie smukłych nóg, uzyskanie płaskiego brzucha, jędrnych pośladków i ud, zlikwidowanie oponki i wyrzeźbienie ramion, wzmocnienie klatki piersiowej i grzbietu. Internautki zaznaczają, że w pierwszych tygodniach ćwiczeń zauważyły wzmocnienie mięśni, a dopiero później przychodzi utrata kilogramów. Po miesiącu-dwóch-trzech można zaobserwować utratę wagi - średnio o około 3 kg miesięcznie. Rewolucja szczególnie intensywnie "męczy" nogi, a mniej - mięśnie brzucha.

Fanki trenerki, jeśli chodzi o stopień trudności Rewolucji, plasują ją między Metamorfozą, Kilerem (łatwiejsze od Rewolucji) a Bikini i Sukcesem (trudniejsze od Rewolucji).

Rewolucja Ewy Chodakowskiej krok po kroku

1. Rewolucja - wstęp

Po raz pierwszy na swojej płycie z treningiem Ewa Chodakowska umożliwia zobaczenie całości treningu jeszcze podczas siedzenia na kanapie. Ta opcja przyda się zwłaszcza początkującym ćwiczącym lub tym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z treningami Ewy konkretnie. Trenerka zaznacza również, że aby ćwiczenia były skuteczniejsze, musi im towarzyszyć odpowiednia dieta  - nie restrykcyjna, ale ułożona dla konkretnej osoby.

2. Rewolucja - rozgrzewka

Rozgrzewka trwa 6 minut. Ewa Chodakowska podkreśla, jak bardzo jest ważna w kontekście całego treningu i że należy ją wykonywać obowiązkowo. Osoby mające już doświadczenie z poprzednimi programami trenerki podkreślają, że tym razem rozgrzewka jest, jak na nią, bardzo spokojna, statyczna. Zaczyna się od skrętów tułowia, kręcenia nadgarstkami, wymachów ramion, a dopiero później do akcji wchodzą pajacyki, podskoki, trucht.

3. Rewolucja - trening na smukłe nogi

Do wykonania mamy 20 ćwiczeń, a na każde z nich - 30 sekund. Ewa Chodakowska nie podaje konkretnej liczby powtórzeń, chodzi o to, by zrobić ich możliwie jak najwięcej. Nie opisuje szczegółowo każdego z ćwiczeń po kolei, raczej motywuje do ich wykonywania. W zestawie ćwiczeń na smukłe nogi znajdują się m. in. przysiady, wypady, wznosy nóg, przeskoki.

Czytaj także: Trening na redukcję tkanki tłuszczowej: plan treningowy dla początkujących

4. Rewolucja - zero cellulitu

Tym razem wykonujemy po 10 ćwiczeń w 2 seriach, na każde ćwiczenia także mamy 30 sekund. W tym zestawie pracują przede wszystkim pośladki, ale również nogi. Wykonujemy przysiady z wykopem nogi, wznosy nóg, wyskoki.

5. Rewolucja - płaski brzuch

Znów zmiana - 20 ćwiczeń i 30 sekund na wykonanie każdego z nich. Zestaw na płaski brzuch zaczyna się od ćwiczeń aerobowych, wykonywanych na stojąco, następnie przenosimy się na matę. Stojąc, ćwiczymy głównie mięśnie brzucha, na macie także uda i pośladki. Potem znów wstajemy, by wykonać m. in. pajacyki i skosy, a później znów lądujemy na macie. Ważnym elementem ćwiczeń na płaski brzuch są ćwiczenia w leżeniu na brzuchu, wzmacniające nie tylko mięśnie brzucha, ale i mięśnie przykręgosłupowe.

Czytaj również: Proste ćwiczenia na płaski brzuch

6. Rewolucja - koniec z oponką

To właśnie na tym etapie ćwiczeń do akcji wkracza wraz z Ewą Patryk Puczyłowski. Trening jest dedykowany głównie panom, ponieważ to oni mają największe kłopoty z nadmiarem tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha. Koniec z oponką to typowy trening interwałowy, w którym 60-sekundowe ćwiczenia aerobowe wykonujemy na zmianę z 30-sekundowymi ćwiczeniami siłowymi. O ich intensywności świadczy stan, w jakim Patryk kończy trening - powiedzenie, że jest zmęczony byłoby eufemizmem.

7. Rewolucja - trening na silne ramiona, klatkę piersiową, grzbiet

I w tym zestawie Ewie Chodakowskiej towarzyszy Patryk - ponownie wykonujemy po 10 30-sekundowych ćwiczeń, a następnie powtarzamy je w kolejnej serii. Podczas ćwiczeń nie korzystamy z dodatkowych obciążeń, pracujemy z ciężarem własnego ciała. Warto zwrócić uwagę na ćwiczenia w podporze, angażujące mięśnie głębokie pleców i ramiona.

8. Rewolucja - rozciąganie

Rozciąganie, podobnie jak rozgrzewka, jest obowiązkowym punktem treningu. I tę część Ewa wykonuje wspólnie z Patrykiem, pozwalając zmęczonym mięśniom odpocząć i się rozluźnić. Prezentowane ćwiczenia to stretching, czyli rozciąganie całego ciała.

fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij print wydrukuj
Zobacz także
Zdjęcia: Dzień Dobry TVN/x-news

Aktualizacja: 08.05.2017

Komentarze (1 - 1 z 1)
ryś, 21.04.2017 08.50
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
Ewa Chodakowska jest wspaniałym człowiekiem a jej treningi są efektywne i dają prawdziwe zauważalne efekty. Polecam każdemu :)
 
DlaPacjentow24.pl
Najpopularniejsze artykuły
Ćwiczenia izometryczne - trening wzmacniający mięśnie [przykładowe ćwiczenia] Ćwiczenia izometryczne - trening wzmacniający mięśnie [przykładowe ćwiczenia]

Ćwiczenia izometryczne to rodzaj ćwiczeń wzmacniających mięśnie. Aby rozpocząć treningi nie musisz...

więcej

89

TABATA, czyli interwałowy trening metaboliczny. ĆWICZENIA Tabata nie tylko dla początkujących TABATA, czyli interwałowy trening metaboliczny. ĆWICZENIA Tabata nie tylko dla początkujących

Tabata, czyli czterominutowy interwałowy trening metaboliczny, w równomierny sposób angażuje jak...

więcej

84

Trening interwałowy: zasady, efekty i warianty treningowe Trening interwałowy: zasady, efekty i warianty treningowe

Trening interwałowy to najlepszy rodzaj ćwiczeń dla osób, które chcą w maksymalnie krótkim czasie...

więcej

82

Trening na redukcję tkanki tłuszczowej - plan treningowy dla początkujących Trening na redukcję tkanki tłuszczowej - plan treningowy dla początkujących

Trening na redukcję tkanki tłuszczowej powinien być precyzyjnie zaplanowany - ważna jest zarówno...

więcej

81

Eksperci

Ćwiczenia w domu to jedna z najmniej korzystnych form trenowania. Ryzykujesz złą techniką, kontuzjami, szybkim spadkiem motywacji i brakiem efektów. Spróbuj pokonać strach przed pójściem na siłownię....

Podany scenariusz jest typowy dla wielu osób. Wraz z promieniami słonecznymi jesteśmy w stanie zapewnić nawet 90% dziennego zapotrzebowania na witaminę D. Dodatkowo, słońce wpływa na produkcję...

W okresie dorastania problem wagi i sylwetki jest szczególnie ważny dla nastolatek i nastolatków. W tym czasie wpływ mediów na psychikę jest ogromny. Młody człowiek dąży często do ideału. Stawia...

Forum
data

Czerwiec 25, 2017

Ja jestem bardzo zadowolony z efektu jaki uzyskałem po zastosowaniu Largomass. W końcu widać efekt pracy na siłowni

data

Czerwiec 25, 2017

najważniejsze żeby zachować czujność, do tego właśnie jakiś dodatek typu gaz, paralizator i mozna czuć się o niebo bezpieczniej. ja kupowałam gaz i też taki zwykły i samej mi się po oczach dostało na szczęście przy próbnym strzale. myślę że to naprawdę powszechny problem - teraz mam...

data

Czerwiec 23, 2017

Ja tez lubię spędzać aktywnie wakacje, w ogóle lubię sport i nie wyobrażam sobie bez niego życia. W tym roku wyjeżdżam na obóz taneczny do Kołobrzego, na royal dance camp. Cały czas trwaja zapisy, więc jak ktoś jest chętny to warto. bedą codziennie zajęcia z tańca.

data

Czerwiec 23, 2017

ja tegoroczne wakacje spędze aktywnie na obozie royal dance camp w Kołobrzegu. Już się nie mogę doczekać, bo kocham taniec, a mają byc codziennie jakieś zajęcia taneczne.

Aktywna społeczność

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.