Skalpel 2 Ewy Chodakowskiej: na czym polega trening i jakie są jego efekty?

Autor: Anna Sierant

Skalpel 2 Ewy Chodakowskiej to zestaw ćwiczeń, który znalazł się na pierwszej autorskiej płycie znanej trenerki. Fanki nazywają Skalpel 2 "treningiem z krzesłem", ponieważ stanowi ono niezbędny element tego programu ćwiczeniowego. Przeczytaj, na czym polega Skalpel 2 i jakie przynosi efekty!

Skalpel 2 Ewy Chodakowskiej to trening mniej znany niż pierwsza wersja Skalpela, o której sama trenerka mówi, że już od lat cieszy się niezmienną popularnością wśród jej fanek. Oba programy treningowe mają na celu wysmuklenie sylwetki, jednak prezentowane w nich ćwiczenia różnią się od siebie – Skalpel 2 opiera się bowiem na ćwiczeniach z krzesłem.

Skalpel 2 zawiera przede wszystkim ćwiczenia modelujące sylwetkę.

Skalpel 2 jest treningiem zarówno dla początkujących, średnio zaawansowanych, jak i tych, którzy ćwiczą od bardzo dawna. Jego zadanie to wyszczuplenie i wysmuklenie sylwetki, a także wzmocnienie mięśni. W Skalpelu 2 Ewa Chodakowska prezentuje ćwiczenia o wysokiej intensywności, jednak łatwe do wykonania. Cały trening, włącznie z rozgrzewką, trwa około 30 minut. Każdemu ćwiczeniu towarzyszy licznik informujący o tym, ile wykonaliśmy już powtórzeń.

Skalpel 2 Ewy Chodakowskiej: na czym polega?

Intro

Jeszcze zanim Ewa przystąpi do ćwiczeń, kieruje do swoich fanek kilka motywacyjnych słów. Przede wszystkim podkreśla, by potraktować Skalpel 2 jako formę relaksu.

Rozgrzewka

Skalpel 2 rozpoczyna rozgrzewka, którą ćwiczące z Chodakowską dziewczyny oceniają jako spokojną i mało męczącą. Trwa 4,5 minuty, składają się na nią m.in. trucht w miejscu, wymachy, krążenia nóg i ramion.

Trening właściwy

Skalpel 2 składa się z 3 serii, a w każdej z nich wykonujemy po 3 lub 4 ćwiczenia (3 wtedy, gdy w konkretnym ćwiczeniu musimy zmienić stronę), które powtarzamy 15 razy.

Pierwsza seria

Pierwszą serię fani Skalpela 2 określają jako najłatwiejszą – zwłaszcza osobom zaawansowanym w ćwiczeniach ma ona nie sprawiać żadnych problemów. Jak w każdej z rund, w tej również znajdziemy modyfikacje znanych ćwiczeń, które wykonujemy z krzesłem, w tej m.in. czekają na nas przysiady i planki.

Aby uzyskać jak najlepsze efekty, ćwicz co najmniej 3 razy w tygodniu.

Druga seria

Druga seria Skalpela 2 jest zdecydowanie trudniejsza, zaczyna się od ćwiczenia uważanego przez fanki Chodakowskiej za najbardziej wymagające w całym programie – przysiadu na jednej nodze z siadaniem na krześle. Później mamy kolejną wersję deski i kolejne ćwiczenie na brzuch.

Trzecia seria

W trzeciej serii znajdziemy często wykorzystywane przez trenerkę wykroki, a oprócz nich brzuszki i bardzo wymagające pompki na krześle.

Po trzech seriach ćwiczeń czeka na nas rozciąganie. Do Skalpela 2 Ewa Chodakowska dołączyła również krótki film z backstage’u – możemy więc zobaczyć, jak wyglądało przygotowywanie wideo.

Rozgrzewka z Ewą Chodakowską

Przygotuj się do ćwiczeń razem z trenerką!

Efekty Skalpela 2

Jakich efektów można się spodziewać po ćwiczeniu Skalpela 2? Przede wszystkim lepszej kondycji i smuklejszej sylwetki – zwłaszcza szczuplejszego brzucha i nóg. Nogi, podobnie jak i ręce, stają się również bardziej wyrzeźbione. Jak zaznacza sama Chodakowska, "po 10 treningach poczujesz różnicę, po 15 ją zobaczysz, a po 20 będziesz mieć nowe ciało". Fanki trenerki, które ćwiczyły 5 razy w tygodniu w ciągu 3 tygodni schudły około 3,5 kg.

Kobiety wykonujące ćwiczenia ze Skalpela 2 oceniają trening jako łatwy, zwłaszcza w porównaniu z innymi programami Chodakowskiej.

Warto wiedzieć

Ważne

Skalpel 2 ukazał się na jednej płycie z innym programem Ewy Chodakowskiej – Szok Trening. Te ćwiczenia przeznaczone są dla osób zaawansowanych i średnio zaawansowanych, a są ułożone tak, by spalały jak najwięcej kalorii i przyspieszały metabolizm. Szok Trening składa się z trzech części: pierwsza nastawiona jest na spalanie, druga na ćwiczenia brzucha i grzbietu, a trzecia skupia się na udach i pośladkach. Każda z rund trwa 4 minuty, a cały trening - 30 minut.

Pomiędzy ćwiczeniami nie ma przerw, odpocząć możemy jedynie między seriami. W Szok Treningu znajdziemy takie ćwiczenia jak: skręty tułowia, wykroki, podskoki, pompki na kolanach, przysiady, planki.

Fanki Ewy Chodakowskiej oceniają Szok Trening jako bardziej wymagający niż Skalpel 2.

fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij print wydrukuj
Zobacz także
Zdjęcia: Materiały prasowe

Aktualizacja: 25.07.2017

DlaPacjentow24.pl
Najpopularniejsze artykuły
TABATA, czyli interwałowy trening metaboliczny. ĆWICZENIA Tabata nie tylko dla początkujących TABATA, czyli interwałowy trening metaboliczny. ĆWICZENIA Tabata nie tylko dla początkujących

Tabata, czyli czterominutowy interwałowy trening metaboliczny, w równomierny sposób angażuje jak...

więcej

253

Trening na redukcję tkanki tłuszczowej - plan treningowy dla początkujących Trening na redukcję tkanki tłuszczowej - plan treningowy dla początkujących

Trening na redukcję tkanki tłuszczowej powinien być precyzyjnie zaplanowany - ważna jest zarówno...

więcej

243

Trening interwałowy: zasady, efekty i warianty treningowe Trening interwałowy: zasady, efekty i warianty treningowe

Trening interwałowy to najlepszy rodzaj ćwiczeń dla osób, które chcą w maksymalnie krótkim czasie...

więcej

241

Trening siłowy bez sprzętu: tygodniowy plan treningowy Trening siłowy bez sprzętu: tygodniowy plan treningowy

Trening siłowy bez sprzętu to trening dzięki któremu można nie tylko schudnąć, lecz także...

więcej

226

Eksperci

Przyczyny ziewania nie zostały jeszcze całkowicie przebadane. Najprawdopodobniej ma to jednak związek z regulacją temperatury. Tak, jak działa wentylator, odprowadzana jest zbyt ciepła krew z mózgu i...

Ćwiczenia w domu to jedna z najmniej korzystnych form trenowania. Ryzykujesz złą techniką, kontuzjami, szybkim spadkiem motywacji i brakiem efektów. Spróbuj pokonać strach przed pójściem na siłownię....

Podany scenariusz jest typowy dla wielu osób. Wraz z promieniami słonecznymi jesteśmy w stanie zapewnić nawet 90% dziennego zapotrzebowania na witaminę D. Dodatkowo, słońce wpływa na produkcję...

Forum
data

Sierpień 16, 2017

sprawa dość prosta, nie biegaj po zmroku ani na opuszczonych terenach zwłaszcza. nie musisz przecież biegać po "infrastrukturze", zwykły chodnik tez się nada. jak ktoś zaczyna od strony kupna markowych ciuchów i biegania po ścieżynce to nie ma co się dziwić że nie ma efektów jak ty...

data

Sierpień 14, 2017

Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić? Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa...

data

Sierpień 14, 2017

Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić? Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa...

data

Sierpień 14, 2017

Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić? Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa...

Aktywna społeczność

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.