Ćwiczenia na powiększenie ust, czyli pełne usta bez botoksu

Ćwiczenia na powiększenie ust wywodzą się z jogi twarzy. Intensywnie angażują mięśnie ust, przez co sprawiają, że wargi wydają się pełniejsze, gładsze i lepiej ukrwione. Wystarczy poświęcać kilka minut dziennie na ćwiczenia ust, aby wyraźnie je powiększyć i nadać im zmysłowy kształt.

Joga ust to inaczej zestaw ćwiczeń, które mają na celu powiększenie ust oraz utrzymanie ich w dobrej kondycji. Bo usta to tak naprawdę mięśnie, których używamy codziennie gdy mówimy czy śmiejemy się. Można je wypracować, ujędrnić i powiększyć w taki sam sposób, w jaki robimy to z mięśniami brzucha czy pośladków. Wystarczy stosować podane poniżej ćwiczenia, aby nadać swoim wargom pełniejszy, bardziej seksowny kształt.

Ćwiczenia na powiększenie ust - jak często je robić?

Pierwsze efekty ćwiczeń na usta zobaczysz po około 2 tygodniach.

Ważne, aby ćwiczenia na powiększenie ust wykonywać codziennie co najmniej przez 3-5 minut. Wydaje się niewiele, ale musisz być dokładna i systematyczna - tylko wówczas uzyskasz oczekiwane efekty. Przygotuj się też na to, że rezultaty ćwiczeń nie będą widoczne od razu. W przeciwieństwie do botoksu czy kwasu hialuronowego, które dają natychmiastowy efekt powiększenia ust, ćwiczenia wymagają trochę więcej czasu, aby zadziałać. Podobnie jest zresztą z mięśniami każdej innej części ciała - żeby gołym okiem zobaczyć zmiany w ich wyglądzie, trzeba poświęcić co najmniej miesiąc na treningi. Także w tym przypadku 2-4 tygodnie to minimalny czas, po którym zauważysz wyraźne powiększenie ust.

O tym pamiętaj, zanim przystąpisz do ćwiczeń powiększających usta

  • Ćwicz przed lustrem, aby dokładnie kontrolować pracę mięśni ust.
  • Zmyj całkowicie makijaż.
  • Napij się kilka łyków wody.
  • Zwilż usta dowolnym olejkiem albo bezbarwną pomadką.

Ćwiczenia na powiększenie ust

Całusy

W ramach rozgrzewki, stojąc przed lustrem, zrób kilkadziesiąt szybkich całusów zwijając usta w rulon i rozluźniając je na zmianę.

Uśmiechnij się!

Cały czas patrząc się w lustro uśmiechnij się do siebie jak najszerzej i wytrzymaj z taką miną 15 sekund. Następnie rozluźnij mięśnie ust. Powtórz ćwiczenie 8-10 razy.

Balon

Nabierz powietrza do ust nadymając policzki. Przesuwaj powietrze we wszystkie kierunki: z jednego policzka do drugiego, przez środek, w kierunku górnej wargi, dolnej wargi. Powtarzaj ok. 30 sekund.

Dzióbek

Zrób z ust dzióbek starając się wysunąć wargi jak najdalej do przodu. Następnie skieruj je w kierunku nosa. Wytrzymaj 10 sekund. Powtórz 8-10 razy.

Rybka

Zrób dzióbek wysuwając wargi mocno do przodu. Następnie rozchylaj je jak ryba nie otwierając buzi. Powtórz 15 razy.

A E I O U Y

Po kolei głośno wymawiaj samogłoski a, e, i, o, u, y jak najszerzej otwierając przy tym usta. Nie śpiesz się, liczy się dokładność. Powtórz całą sekwencję 5-6 razy.

Z boku na bok

Zamknij usta i zrób lekki dzióbek. Przesuwaj dzióbek z boku na bok 10 razy.

Niemowa

Zassij usta do środka i wkładając je między zęby, żeby przestały być widoczne. Następnie rozluźnij. Powtórz 15 razy.

Gryzienie

Przygryź dwa razy dolną wargę górnymi zębami, a następnie górną dolnymi zębami. Powtórz ćwiczenie 5 razy.

To ci się przyda

Proste czynności, dzięki którym optycznie powiększysz usta

  • Pij napoje przez słomkę.
  • 2-3 razy w tygodniu rób peeling ust, np. mieszając oliwę z cukrem albo wmasowując w usta skrystalizowany miód. Dzięki temu wargi staną się bardziej nabrzmiałe, a dodatkowo wygładzone.
  • Napompuj balon.
  • Zrób masaż ust za pomocą zwilżonej, miękkiej szczoteczki do zębów.
  • Wdychaj powietrze nosem i wydychaj ustami.
  • Używaj konturówki i maluj usta błyszczykiem.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE