Ćwiczenia na pozbycie się brzucha i ćwiczenia na mniejszy biust [Porada eksperta]

2015-03-08 19:56

Za kilka miesięcy mam osiemnastkę i chciałabym na niej dobrze wyglądać. Jestem młoda, a już mam dosyć duży biust i często go się wstydzę. Mam również dosyć żartów z tego względu oraz innych nieprzyjemnych sytuacji z powodu tego, jak wyglądam. Robiłam już kilka ćwiczeń, ale szybko się poddaję i brakuje mi motywacji. Gram w siatkówkę i treningi mam 2 razy w tygodniu, ale czuję, że to za mało, żeby zmienić cokolwiek, więc chciałabym się dowiedzieć jakie są ćwiczenia na te części ciała.

Skoro pozostało ci kilka miesięcy na treningi i dietę, to z całą pewnością możesz osiągnąć swój cel. Pamiętaj jednak, że nie powinnaś wstydzić się swojego ciała, tylko dbać o nie regularnie. Zrzucanie tkanki tłuszczowej to proces, który wymaga nieco pracowitości i wytrwałości, jednak aktualnie istnieje wiele sposób na podtrzymanie motywacji. Myślę, że jeśli lubisz grę w siatkówkę, to być może lubisz gry zespołowe i ćwiczenia w grupie będą cię w większym stopniu mobilizowały do wysiłku niż trening w pojedynkę. Dodaj jeszcze 2 treningi w tygodniu. Zapisz się na zajęcia fitnessu, trening personalny lub odwiedź siłownię. Przede wszystkim zwróć jednak uwagę na swój sposób żywienia. Dowiedz się więcej na temat zdrowego odżywiania, indeksu glikemicznego. Warto przeliczyć zapotrzebowanie własnego organizmu na białko, tłuszcz i węglowodany, po czym stosować w praktyce odpowiednie wartości. Powodzenia!

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Marta Romanowska

Marta Romanowska - instruktorka fitnessu, szkoleniowiec i pasjonatka zdrowego stylu życia. Odpowiada na pytania dotyczące szeroko rozumianego fitnessu: zajęć odchudzających i rekreacyjnych, doboru sprzętu do ćwiczeń i regeneracji potreningowej. Podpowiada, jak komponować dietę, żeby ćwiczenia były efektywniejsze.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.