Ból kręgosłupa w ciąży: ćwiczenia na wzmocnienie kręgosłupa

2018-02-06 12:27 mgr Katarzyna Sempolska, autorka programu „Aktywne 9 miesięcy”

Narzekasz na bóle kręgosłupa? W ciąży ta dolegliwość dotyka wiele kobiet. Są jednak sposoby na poradzenie sobie z bólem pleców. Wzmocnij mięśnie pleców przy pomocy ćwiczeń z piłką, a nie będziesz cierpieć na bóle kręgosłupa w ciąży.

Ćwiczenia na bóle kręgosłupa w ciąży mają przynieść ulgę przyszłej mamie. Tego rodzaju bóle są wynikiem obciążenia kręgosłupa i miednicy przez rosnące dziecko, zmiany położenia środka ciężkości, a także zmian hormonalnych, które sprawiają, że rozluźniają się połączenia stawowe. Nie musisz jednak cierpieć, bo są ćwiczenia, dzięki którym możesz wzmocnić mięśnie kręgosłupa, co zapobiegnie nieprzyjemnym dolegliwościom.

Zanim jednak zaczniesz ćwiczyć, upewnij się, że twój lekarz nie widzi żadnych przeciwwskazań dla ćwiczeń w ciąży. Do ćwiczeń będzie ci potrzebna duża piłka. Zanim wykonasz jakikolwiek ruch upewnij się, że piłka leży stabilnie, by znienacka nie wysunęła się spod ciebie!

Ćwiczenia prezentuje Monika Kubik.

miesięcznik "M jak mama"
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

NOWY NUMER! W magazynie Dziecko Zakupy i My: mnóstwo inspiracji dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży – nie tylko na Święta! W najnowszym numerze przeczytasz o wirusach, o dobrym śnie, diecie alergika i życiu bez telewizora.

Czytaj więcej
DZiM 12/20
KOMENTARZE
Olena
|

Ja trenuję na tej piłce od kilku miesięcy i rzeczywiście mięśnie się wzmocniły i kręgosłup mniej boli. Dla mnie to świetna sprawa. Warto przyjrzeć się piłce, która chce się kupić, bo różnie z nimi bywa, część nie ma potrzebnych atestów.

kamil
|

ból pleców czesto ma związek z chorobą scheuermanna. Więcej na stronie www.chorobascheuermanna.pl

nauczycielka
|

ja w ciaży trenowałam taniec Zumba praktycznie do 8 miesiąca, (ciąża bliżniacza) przytyłam zaledwie 16 kg, kręgosłup mnie nie bolał, byłam w świetnej formie, polecam mamusiom taką forme dbania o siebie w ciązy na prawdę. Zumba w Gorzowie jest dostepna dla mam w ciąży, animatorzy nie boją się kobiet w takim stanie, co więcej troszczą się ;p