Komornik wkracza na tor kolarski w Pruszkowie. Zajmie wyposażenie obiektu!

2020-10-15 16:14 MŻ, PAP

W piątek 16 października na krytym torze kolarskim w Pruszkowie miały się odbyć zawody mistrzowskie, ale zamiast tego ma się na nim pojawić… komornik. Ma podjąć czynności egzekucyjne. Taką informację przekazał znany dawniej komentator sportowy, a ostatnio poseł Tomasz Zimoch. Może się okazać, że to koniec imprez na torze w tym roku. To pokłosie zadłużenia Polskiego Związku Kolarskiego w związku z budową pruszkowskiej areny.

Zimoch za pośrednictwem mediów społecznościowych powiadomił opinię publiczną o czynnościach komorniczych przewidzianych na piątek, 16 października. „Dzisiaj w siedzibie Polskiego Związku Kolarskiego brałem udział w tzw. wysłuchaniu komorniczym. Jako poseł podejmę działania, by znaleźć rozsądne wyjście z tej beznadziejnej sytuacji. Zwrócę się do Ministra Sportu p. Piotra Glińskiego o spotkanie ze stronami postępowania. Ale w piątek od rana komornik będzie zajmował maszyny, urządzenia pomiarowe, elektroniczne tablice itd. Nie będzie można organizować zawodów!” – napisał Zimoch.

Jakobsen CIERPI POTWORNE katusze. Ogromny ból i przeszczep kości. Szczere wyznanie kolarza

Dyrektor sportowy PZKol Marek Leśniewski obawia się, że w tym roku na obiekcie nie odbędą się już żadne imprezy. Jak wyjaśnił Leśniewski, oprócz Zimocha w wysłuchaniu uczestniczyła pani komornik z Pruszkowa oraz prawnik Mostostalu Puławy, największego wierzyciela Polskiego Związku Kolarskiego.

Kolarz po POTWORNYM wypadku na TdP DŁAWIŁ się swoją KRWIĄ i był bliski ŚMIERCI. Nowe fakty wyszły na jaw

„Ta wiadomość spadła na nas jak grom z jasnego nieba. Właśnie dziś wróciłem z zawodnikami z włoskiej Fiorenzuoli, gdzie w torowych mistrzostwach Europy młodzieżowców i juniorów zdobyli aż 17 medali. Bardzo zagrożone, bo nie chcę mówić, że odwołane, są wszystkie zaplanowane w Pruszkowie imprezy, począwszy od mistrzostw Polski w konkurencjach nieolimpijskich oraz LZS-ów, które miały się rozpocząć właśnie w ten piątek” – powiedział Leśniewski. Po tych zawodach miały się odbyć w Pruszkowie mistrzostwa Polski elity (20-23 października) oraz zawodników w kategorii masters (24-25 października).

KOSZMARNY wypadek na Giro d'Italia. Helikopter leciał za nisko, kolarz cały we KRWI [ZDJĘCIA, WIDEO]

Zajęcie sprzętu przez komornika to efekt wieloletniego zadłużenia PZKol. Największym wierzycielem jest wykonawca pruszkowskiego welodromu Mostostal Puławy, któremu PZKol jest winny ok. 10 mln złotych.

Zdrowie kolarza poprawia się. Został wybudzony ze śpiączki
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE