Tak Robert Kubica świętował podium w DTM. Ledwo utrzymał olbrzymią butlę szampana w obu rękach [ZDJĘCIE]

2020-10-18 15:35 MŻ, PAP

Kto nie ryzykuje, nie pije szampana. Robert Kubica po zajęciu sensacyjnego trzeciego miejsca na torze Zolder w przedostatni weekend serii wyścigowej DTM, miał okazje wychylić trochę bąbelkowego płynu z wielkiej butli. Krakowianin zasłużył, bo pierwszy raz w sezonie znalazł się na podium.

Zwyciężył po raz czwarty z rzędu broniący tytułu i prowadzący w klasyfikacji generalnej Niemiec Rene Rast (Audi RS 5 DTM). Zawody ukończyło 10 kierowców. To najlepszy wynik reprezentującego barwy Orlen Team ART Kubicy w tym sezonie. Dotychczas miał na koncie tylko jeden punkt, wywalczony za 10. pozycję w Assen, w Holandii. „To wielkie osiągnięcie dla nas po bardzo ciężkiej pracy i trudnym początku sezonu. Wczoraj mieliśmy problem techniczny, ale ekipa przepracowała całą noc i udało mi się odpłacić im za to. Wykorzystaliśmy naszą szansę i cieszę się z pierwszego podium w serii DTM” - powiedział po ukończeniu wyścigu Kubica, który w sobotę nie ukończył wyścigu z powodu awarii silnika.

Zobacz jak Robert Kubica pięknie wyprzedzał rywali w DTM. Dostał brawa! [WIDEO]

W klasyfikacji generalnej na dwa wyścigi przed końcem sezonu triumfator z niedzieli Rene Rast ma 304 punkty, a drugi Szwajcar Nico Mueller zgromadził 285. Kubica wzbogacił się w niedzielę o 15, ale pozostał na ostatniej, 16. pozycji.

Kubica jeździł bolidem po Warszawie.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE