Zakażony siatkarz Zaksy Kędzierzyn. Klub wstrzymał treningi, wszyscy na izolacji

2020-10-15 15:55

Większość klubów PlusLigi siatkarzy niestety zetknęła się już w większym lub mniejszym stopniu z zakażeniem koronawirusem. Broniła się przed tym do tej pory najlepsza ekipa poprzednich sezonów i drużyna lidera, Zaksa Kędzierzyn. Jednak i w tym zespole zdarzył się przypadek infekcji skutkujący odwołaniem meczu.

Klub z Opolszczyzny poinformował o zakażonym siatkarzu w czwartek. To oznacza, że musiano odwołać zaplanowany na sobotę 17 października mecz ligowy ze Ślepskiem Suwałki (ta drużyna akurat niedawno wróciła z kwarantanny) oraz wstrzymać treningi i wysłać wszystkich na izolację Oświadczenie Zaksy Kędzierzyn przytaczamy w obszernych fragmentach: „W czwartek 8 października grupa członków drużyny Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle miała przeprowadzone testy na obecność wirusa SARS-CoV-2, wówczas wszyscy przebadani otrzymali wynik negatywny. W związku z zasygnalizowaniem przez jednego z przedstawicieli naszej drużyny gorszego samopoczucia i podwyższonej temperatury osoba ta 14 października została ponownie poddana badaniu, niestety test miał rezultat pozytywny. Testy zostały przeprowadzone również przez pracowników biura Klubu – wszyscy przebadani pracownicy otrzymali wynik negatywny. (...)

Zasłużony człowiek polskiej siatkówki nie żyje

Przedstawiciel ZAKSY, który otrzymał pozytywny wynik testu, pozostaje w samoizolacji, czekając na kontakt z sanepidem. Jednocześnie treningi zespołu zostały zawieszone, a cała drużyna oraz pracownicy Klubu, zgodnie z zaleceniami, poddali się samoizolacji, z zachowaniem zasad rygoru bezpieczeństwa. Wszyscy członkowie drużyny zostaną ponownie poddani badaniu na obecność wirusa SARS-CoV-2. (…) Klub ZAKSA S.A zwraca się z prośbą do wszystkich, którzy mieli w ostatnim czasie kontakt z jakimkolwiek zawodnikiem/ członkiem sztabu szkoleniowego Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle o szczególne obserwowanie swojego stanu zdrowia. W przypadku zaobserwowania, któregokolwiek z objawów koronawirusa prosimy o niezwłoczne zgłaszanie się do najbliższej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.”

Chory na koronawirusa nagrał film jak wygląda jego choroba. Dramatyczny apel
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE