Skuteczne ćwiczenia po porodzie: trening z partnerem

2014-06-25 17:01 opracowała mgr Katarzyna Sempolska, autorka programu "Aktywne 9 miesięcy"

Nie możesz wrócić do formy po ciąży? Zostało ci kilka zbędnych kilogramów i nie jesteś zadowolona ze swojej pociążowej figury? Poproś o pomoc partnera. Wspólne ćwiczenia będą dla was świetną zabawą, a przy okazji on też zadba o kondycję. Zobacz przykładowy trening po porodzie.

Po ciąży, nawet karmiąc piersią i rozsądnie się odżywiając, nie jest łatwo zgubić zbędne kilogramy. Dlatego jeśli masz zastrzeżenia do swojej figury, najprościej będzie poprawić jej mankamenty - ćwicząc.

Ważne jest, aby ćwiczyć regularnie, wystarczy kilkanaście minut dziennie. Aby powrót do formy i sylwetki nie był nudny - proponujemy ci zestaw ćwiczeń z partnerem. Jemu też przyda się trochę ruchu. Zanim zaczniesz trenować, koniecznie zapytaj lekarza, czy już możesz wykonywać ćwiczenia fizyczne!

Ćwiczenia, dzięki którym wrócisz do formy po porodzie

Ćwiczenia prezentują Urszula i Wojciech Piątkowscy:

miesięcznik "M jak mama"
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE