Suplementy

Lecznicze właściwości tej rośliny były znane już w starożytności. Od dawna wykorzystuje ją przemysł kosmetyczny i producenci suplementów. Niewykluczone, że już ją stosowałeś, nawet nieświadomie, sięgając po różne preparaty. Może poprawić urodę, ale nie wierz w cuda typu "włosy rosną jak szalone".
Prędzej kojarzysz tę roślinę jako ozdobę parapetu niż lek. Tymczasem na rynku są krople, kapsułki i syropy z jej wyciągiem, a gotowe preparaty zwłaszcza dzieciom coraz chętniej przepisują lekarze. Słusznie, bo skuteczność tego zioła potwierdziły badania naukowe. Nie zdziała jednak cudów zbyt późno zastosowane.
Po zaskakujących wynikach badań o pozytywnych skutkach przyjmowania klasycznej multiwitaminy przez seniorów, czas na kolejną niespodziankę. Tym razem badano bliźnięta, by wykluczyć wpływ na wyniki czynników genetycznych i środowiskowych. Co w takim razie warto brać? Tu akurat zaskoczenia nie ma.
Polacy łykają je garściami. Nie czytają ulotek. Kupują gdzie popadnie. Wiele z nich zawiera substancje wątpliwej jakości czy nieprzebadane. Ceny są zawyżane, bo nie sprawdzamy składu i za to samo płacimy kilka razy więcej, skuszeni nową nazwą. Popularne "cudowne leki" - zgodnie z prawem - nawet NIE MOGĄ LECZYĆ. Nie daj sobie robić wody z mózgu.
Czy srebro koloidalne można pić? Podobno przyjmowane w określonej dawce ma być dobre niemal na wszystko. Tak przynajmniej można sądzić na podstawie pytań, które przychodzą do Marcina Korczyka, znanego w sieci jako Pan Tabletka. Ten jednak przestrzega na Instagramie przed srebrem koloidalnym, które właśnie przeżywa w Polsce drugą młodość.
Dr Joseph Maroon w USA jest dobrze znany nie tylko fanom futbolu amerykańskiego i drużyny Pittsburgh Steelers. Wiele osób zazdrości 82 -latkowi kondycji i zdrowia. Neurochirurg konsultujący zawodników właśnie zdradził swój przepis na znakomitą formę.
Niedobór witaminy D to w Polsce powszechny problem. Zarazem coraz częściej dochodzi do jej przedawkowania. Modną witaminę przyjmujemy już nie tylko na kości czy odporność, ale wierzymy w jej uzdrawiającą moc dla niemal wszystkich narządów. I jest w tym sporo prawdy, ale co za dużo, to niezdrowo. Ile potrzebujesz witaminy D, jeśli ważysz za dużo?
Jabłczan kreatyny ma działanie anaboliczne, a efektem jego stosowania jest przyrost masy mięśniowej o dużej gęstości. Opinie wielu kulturystów wskazują, że jabłczan kreatyny jest lepszy niż monohydrat, ponieważ szybciej się wchłania, a efekty jego działania są bardziej długofalowe. Co zatem wybrać: jabłczan czy monohydrat? Jakie jest prawidłowe dawkowanie jabłczanu kreatyny i jakie skutki uboczne może mieć ta odżywka?
GABA, czyli kwas gamma-aminomasłowy, to suplement stosowany przez kulturystów w celu przyspiesza procesów anabolicznych i regeneracyjnych w mięśniach. Związek ten ma szereg właściwości wpływających nie tylko na budowę mięśni, ale także na układ nerwowy – m.in. ułatwia zasypianie, łagodzi objawy lękowe, rozluźnia i uspokaja. Z tego powodu należy stosować go ostrożnie i tylko w okresie wzmożonego wysiłku fizycznego. Zobacz, na czym polega działanie GABA i jak bezpiecznie dawkować ten suplement.
Suplementy dla biegaczy stają się coraz popularniejszym& elementem wspomagania wysiłku wytrzymałościowego. Dzieje się tak, ponieważ długie i wyczerpujące treningi zakłócają homeostazę, czyli naturalną równowagę organizmu, oraz prowadzą do obciążenia psychicznego. Sprawdź, jakie preparaty stosować w celu zwiększenia efektywności treningu biegowego i czy warto po nie sięgać.
ZMA to suplement witaminowy, który w składzie zawiera cynk, magnez i witaminę B6. Na utratę tych pierwiastków narażone są zwłaszcza osoby trenujące siłowo. W ich przypadku suplementacja ZMA jest szczególnie ważna, bo prawidłowe stężenie cynku i magnezu w organizmie przekłada się na wyższy poziom testosteronu i szybszą budowę masy mięśniowej.
Kwas D-asparaginowy (DAA) reklamowany jest jako booster testosteronu dla mężczyzn, którzy chcieliby zwiększyć masę mięśniową. DAA może powodować jednak dużo skutków ubocznych, zwłaszcza jeśli stosowany jest przez młodych mężczyzn, których gospodarka hormonalna nie jest jeszcze w pełni ukształtowana. Co więcej, badania naukowe nie dowodzą jednoznacznie, że kwas D-asparaginowy wpływa na produkcję testosteronu u osób trenujących siłowo, nie wynika z nich też, aby DAA zwiększało masę mięśniową.