Dwa złote medale Moniki Hojnisz na zakończenie sezonu

2021-03-21 16:28 dch

Dwoma złotymi medalami mistrzostw Polski zakończyła przedolimpijski sezon najlepsza polska biathlonistka Monika Hojnisz-Staręga (29 l.). Na trasie w Dusznikach-Zdroju triumfowała w biegu długim 12,5 km i w sprincie 7,5 km. Nie wystąpiła w niedzielnym biegu ze startu wspólnego (także 12,5 km).

W biegu sprinterskim Hojnisz wyprzedziła o 27 s Annę Mąkę i o 47 s Joannę Jakiełę. Wszystkie one chybiły po razie na 10 strzałów. Natomiast fatalną dyspozycję strzelecką utrzymała biatlonistka nr 2 w Polsce, Kamila Żuk. Znów chybiła pięć razy, podobnie jak dzień wcześniej w biegu długim. Tym razem jednak oznaczało to „pudło” w co drugim strzale. Kamila ukończyła rywalizację na 6. pozycji.

Pod nieobecność Hojnisz i Żuk bieg ze startu wspólnego wygrała Anna Mąka (BKS WP Kościelisko).

Dla Moniki Hojnisz kolejny sezon kończy się bez miejsca na podium w imprezie najwyższej rangi. Szczytem jej osiągnięć w zawodach Pucharu Świata jest 6. miejsce w biegu pościgowym w Oberhofie (styczeń br.), zaś w mistrzostwach świata – 6. lokata w sztafecie. Chorzowianka zdobyła wprawdzie złoty medal mistrzostw Europy w sprincie, ale te zawody mają drugorzędną obsadę.

W sprincie mężczyzn zwyciężył Andrzej Nędza-Kubiniec o 12 s przed medalistą MŚ juniorów, Janem Guńką. Jedyny medal, za to złoty, wywalczył w krajowym czempionacie teoretycznie najlepszy polski biatlonista, Grzegorz Guzik. Wygrał bieg ze startu wspólnego 15 km pomimo aż czterech niecelnych strzałów na 20.