Dwa złote medale Moniki Hojnisz na zakończenie sezonu

2021-03-21 16:28

Dwoma złotymi medalami mistrzostw Polski zakończyła przedolimpijski sezon najlepsza polska biathlonistka Monika Hojnisz-Staręga (29 l.). Na trasie w Dusznikach-Zdroju triumfowała w biegu długim 12,5 km i w sprincie 7,5 km. Nie wystąpiła w niedzielnym biegu ze startu wspólnego (także 12,5 km).

W biegu sprinterskim Hojnisz wyprzedziła o 27 s Annę Mąkę i o 47 s Joannę Jakiełę. Wszystkie one chybiły po razie na 10 strzałów. Natomiast fatalną dyspozycję strzelecką utrzymała biatlonistka nr 2 w Polsce, Kamila Żuk. Znów chybiła pięć razy, podobnie jak dzień wcześniej w biegu długim. Tym razem jednak oznaczało to „pudło” w co drugim strzale. Kamila ukończyła rywalizację na 6. pozycji.

Pod nieobecność Hojnisz i Żuk bieg ze startu wspólnego wygrała Anna Mąka (BKS WP Kościelisko).

Dla Moniki Hojnisz kolejny sezon kończy się bez miejsca na podium w imprezie najwyższej rangi. Szczytem jej osiągnięć w zawodach Pucharu Świata jest 6. miejsce w biegu pościgowym w Oberhofie (styczeń br.), zaś w mistrzostwach świata – 6. lokata w sztafecie. Chorzowianka zdobyła wprawdzie złoty medal mistrzostw Europy w sprincie, ale te zawody mają drugorzędną obsadę.

W sprincie mężczyzn zwyciężył Andrzej Nędza-Kubiniec o 12 s przed medalistą MŚ juniorów, Janem Guńką. Jedyny medal, za to złoty, wywalczył w krajowym czempionacie teoretycznie najlepszy polski biatlonista, Grzegorz Guzik. Wygrał bieg ze startu wspólnego 15 km pomimo aż czterech niecelnych strzałów na 20.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.