Zumba: prosty układ merengue dla początkujących [WIDEO]

2018-07-17 15:54 Aleksandra Urbaniak

Zatańcz zumbę bez wychodzenia z domu! Zobacz prosty układ taneczny zumby, który z łatwością wykonasz sama. Energiczny taniec pozwoli spalić ci zbędne kalorie, a radosna muzyka rozluźni cię i wprawi w dobry nastrój.

Żeby zatańczyć układ taneczny zumby, nie musisz chodzić na zajęcia z instruktorem. Podstawowe figury taneczne są na tyle łatwe, że z łatwością opanujesz je samodzielnie w domu. Przedstawiony poniżej układ zumby dla początkujących nauczy cię koordynacji i będzie idealnym wstępem do dalszych treningów.

Jeśli to twoje pierwsze zetknięcie z zumbą, zapoznaj się z podstawowymi krokami, które potem zostaną wykorzystane w układzie. Poniżej znajdziesz wideo, na którym instruktorka dokładnie pokazuje, jak wykonywać poszczególne ruchy rąk, nóg i bioder.

Jeśli opanowałaś już podstawowe kroki, możesz spróbować zatańczyć cały układ. Rytmiczna muzyka merengue pomoże ci połączyć wszystkie nauczone ruchy w jedną całość.

Nie zniechęcaj się, jeśli za pierwszym razem trudno ci będzie nadążyć za instruktorką – z czasem nabierzesz wprawy. Ćwicz jak najczęściej, aby nauczyć się płynnego przechodzenia między kolejnymi krokami. Nie zapominaj przy tym o pracy rąk i utrzymywaniu właściwego rytmu.

Czytaj też: Trening STRONG by Zumba - na czym polega i jakie daje efekty?

Zobacz wideo z prostym układem zumby do muzyki merengue

Zumba - prosty układ MERENGUE

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE
asialuszcz
|

wspaniała zumba tyle ze janie nadążam zapuściłąm się troche po ciąży i teraz wiosna idzie i ja muszę wejść ta nowa