Rozciąganie po treningu nordic walking [WIDEO]

Autor: Aleksandra Urbaniak

Ćwiczenia rozciągające po nordic walkingu rozluźniają i dotleniają mięśnie, a tym samym przyspieszają ich regenerację. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko, że dzień po treningu w nogach pojawią się bolesne zakwasy. Obejrzyj wideo, na którym instruktorka nordic walkingu Maria Tańska pokazuje 5 prostych ćwiczeń rozciągających po treningu z kijkami.

Rozciąganie po nordic walking to często pomijany element treningu z kijkami. Wiele osób zapomina, że choć taki trening wydaje się łatwy, powoduje spięcie mięśni tak samo jak bardziej intensywne ćwiczenia. Jeśli ich nie rozciągniemy, mięśnie będą gorzej się regenerować i mogą stać się bolesne.

Obejrzyj wideo, na którym instruktorka Maria Tańska z Nordic Walking Warszawa proponuje prosty zestaw ćwiczeń na rozciągnięcie nóg, ramion i pleców po treningu nordic walking.

Rozciąganie nóg i pleców po nordic walking

Aby rozciąganie było skuteczne, unikaj „pulsowania” – zamiast tego zatrzymuj ruch na kilka-kilkanaście sekund w momencie maksymalnego wydłużenia mięśnia.

Złącz kije i chwyć je rękoma za oba końce. Stań w lekkim rozkroku i zrób głęboki skłon opuszczając kijki najniżej jak potrafisz. Rozluźnij przy tym plecy i pozwól im się rozciągnąć na całej długości. Możesz delikatnie kołysać się przechodząc z palców na pięty i odwrotnie.

Po 20-30 sekundach skręć tułów i trzymaj kijki nisko bokiem do tułowia. Powoli zmień stronę. Na koniec ponownie wróć do pozycji początkowej.

Rozciąganie nóg i pośladków po nordic walking

Skrzyżuj nogi przekładając jedną do tyłu. Kijki złącz i przełóż za siebie. Zrób skłon i jednocześnie opuść kijki jak najniżej w kierunku pięt. Po 20-30 sekundach skręć tułów w jedną (przytrzymaj), a potem w drugą stronę. Powtórz ćwiczenie na obie nogi.

Rozciąganie ramion po nordic walking (1)

Podczas rozciągania ważny jest oddech – wydłużając mięsień nabieraj powietrza, a rozluźniając rób wydech.

Stań w rozkroku, złap za końce kijków, wyprostuj ramiona i unieś je do góry. Następnie spróbuj przełożyć ręce za siebie nie zginając ich w łokciach. Na początku może ci być trudno, ale w każdej minucie rozciągania staraj się obniżać ramiona coraz bardziej. Po kilkunastu sekundach przełóż kijki do przodu, a po chwili ponownie do tyłu.

Rozciąganie ramion po nordic walking (2)

Chwyć złączone kije za oba końce, a następnie mocno skręć tułów kierując wzrok za siebie. Wpychaj kijek w dłoń skierowaną do tyłu rozciągając ją. Po 20-30 sekundach zmień stronę.

Rozciągnie pleców po nordic walking

Złącz kije uchwytami i postaw je daleko przed sobą. Oprzyj na nich dłonie i zrób głęboki skłon do momentu, aż między tułowiem a udami powstanie kąt prosty. Pozostań w takiej pozycji przez ok. pół minuty. Wydłużaj kręgosłup ciągnąć pośladkami do tyłu, a rękoma do przodu.

fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij print wydrukuj
Zobacz także
Zdjęcia: Fot. Archiwum

Aktualizacja: 18.10.2016

DlaPacjentow24.pl
Najpopularniejsze artykuły
Techniki NORDIC WALKING: instrukcja chodzenia z kijkami w 3 krokach Techniki NORDIC WALKING: instrukcja chodzenia z kijkami w 3 krokach

Nordic walking to połączenie tradycyjnego marszu z techniką jazdy na nartach biegowych. Sport na...

więcej

849

ODCHUDZANIE na BASENIE. Jak pływać i ćwiczyć w wodzie, żeby SCHUDNĄĆ? ODCHUDZANIE na BASENIE. Jak pływać i ćwiczyć w wodzie, żeby SCHUDNĄĆ?

Zastanawiasz się, jak schudnąć, dobrze się bawiąc? Jeśli szukasz przyjemnego sposobu na...

więcej

796

Dlaczego warto jeździć na rolkach? 10 zalet jazdy na rolkach Dlaczego warto jeździć na rolkach? 10 zalet jazdy na rolkach

Jazda na rolkach to jeden z najzdrowszych i najprzyjemniejszych sportów. Wzmacnia mięśnie nóg i...

więcej

614

Nordic walking: jak prawidłowo chodzić z kijkami [ZDJĘCIA] Nordic walking: jak prawidłowo chodzić z kijkami [ZDJĘCIA]

Jeszcze kilka lat temu nordic walking w Polsce prawie nie istniał, a przez wielu był wręcz...

więcej

447

Eksperci

Spalenie 1 kg tkanki tłuszczowej to wydatek energetyczny około 7 000 kcal. Aby spalanie było bezpieczne i przyniosło właściwy skutek, należy zmniejszyć ilość spożywanych kalorii o 10-15% lub dodać...

Odchudzanie jest złożonym procesem, bezpośrednio związanym z naszym metabolizmem. Gdy na własną rękę zmniejszamy ilość dostarczanej energii z pożywienia i/lub zwiększamy wydatek energetyczny...

Konsekwencja w działaniu i motywacja to podstawa sukcesu w odchudzaniu. Widać, że Tobie tego nie brakuje, tak trzymaj. Jesteś osobą młodą, czeka Ciebie jeszcze długa droga w poznawaniu swojego ciała...

Forum
data

Marzec 22, 2017

polecam jedzenie galaretek i kiślu ;)

data

Marzec 21, 2017

to forum stao się etykietą sprzedawcy czegoś co się nazywa largomass. LIPA!

data

Marzec 21, 2017

czeeeeeeeeeeeeesc

data

Marzec 17, 2017

Czy te ćwiczenia są dobre na pozbycie się nadmiaru stałego tłuszczu na brzuchu? Biorę Liporedium i mam pas do stymulacji mięśni brzucha ale to jak dla mnie zamało. Chciałbym rozpocząc ćwiczenie mięśni brzucha ale nie wiem czy akurat ten zestaw ćwiczeń. Jakie ćwiczenia sa najlepsze na...

Aktywna społeczność

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.