Zumba to sposób na odchudzanie

2019-09-17 10:47 Monika Majewska

Zumba to jeden z najlepszych sposobów na odchudzanie. Tańcząc i jednocześnie wykonując ćwiczenia fitness w rytmach latynoskiej muzyki, można nie tylko skutecznie pozbyć się zbędnych kilogramów, lecz także poprawić kondycję i wytrzymałość organizmu. Sprawdź, jakie jeszcze efekty można osiągnąć dzięki zumbie.

Zumba to sprawdzony sposób na odchudzanie. Energiczne ruchy, wykonywane w rytmie salsy, rumby, tanga czy mambo, pozwalają skutecznie spalić zbędny tłuszczyk oraz wymodelować sylwetkę. Ponadto dzięki zumbie można poprawić wytrzymałość i kondycję ciała, a także ogólny stan zdrowia, m.in. obniżyć ciśnienie krwi i poprawić pracę serca.

Zumba a odchudzanie - jakie efekty daje zumba?

Zumba przyczynia się do zrzucenia zbędnych kilogramów, ponieważ jest treningiem typu cardio, tj. treningiem utrzymywanym (dzięki odpowiedniemu rytmowi muzyki) na umiarkowanym poziomie intensywności.

Zobacz: 5 najlepszych piosenek do zumby

W tego typu treningach tętno znajduje się w tzw. strefie "fat burning zone", czyli na poziomie 60-70 proc. tętna maksymalnego. Wówczas zwiększa się zapotrzebowanie organizmu na tlen, a co za tym idzie - doprowadza się do przekształcenia tłuszczów w energię, ponieważ te spalane są tylko w obecności odpowiedniej ilości tlenu.

Poza tym zumba reguluje gospodarkę hormonalną, m.in. produkcję hormonów, takich jak somatotropina i insulina, które korzystnie wpływają na metabolizm. Plusem zumby jest także to, że angażuje do pracy większą liczbę partii mięśniowych. Trenując w ten sposób można nie tylko szybciej spalić tkankę tłuszczową, lecz także poprawić kondycję oraz zwiększyć wydolność i wytrzymałość organizmu, dzięki czemu z czasem można dłużej i intensywniej ćwiczyć.

Zumba a odchudzanie - ile kalorii spala się podczas zumby?

Godzinna sesja klasycznej wersji zumby pozwala spalić ok. 450 kcal, czyli tyle, ile godzina joggingu

W wersji z ciężarkami (zumba tonning) liczba ta zwiększa się do 600 kcal.

Taki sam wynik można osiągnąć podczas godzinnej jazdy na rowerze.

Jednak najwięcej kcal można spalić podczas zajęć aqua zumba (nawet 800 kcal), gdzie dodatkowo trzeba pokonywać opór wody.

Zumba - ile czasu i jak często ćwiczyć, żeby schudnąć?

Aby zumba przyniosła wymarzony efekt, trzeba odpowiednio dostosować także czas trwania i częstotliwość treningu. Jedna sesja zumby powinna trwać od 30 do 60 minut, a zajęcia powinny być powtarzane minimum 3 razy w tygodniu.

Łatwe sposoby na spalanie tłuszczu - zobacz! [#TOWIDEO]

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE
Karolina
|

Masz moze namiar na jakis filmik o zumbie do ktorego cwiczylas czy sama ukladalas ruchy?

fajka
|

Też zakochałam się w zumbie, chodzę na zajecia już trzy miesiące i ciągle mi mało. Na początku miałam problem z tym jak sie ubrać

AsiaJot
|

Kocham zumbe w domu! tańczę pół roku i pozbyłam się boczków, dużego brzucha i sporych ud.. POLECAM!

Taneczna
|

Pierwszy raz Zumbę zatańczyłam na wakacjach z animatorem. Jak wróciłam do kraju to od razu zaczęłam się interesować gdzie mogę się zapisać. Do dziś tańczę i chyba nigdy nie przestanę .

Elka
|

Ja ćwicze zumbe od roku i schudło mi sie z 10 kg :D

zyczliwa
|

Jak czesto cwiczylas?

kaisa
|

Zumba to idealne rozwiązanie dla osób, które nie lubią jazdy na rowerze i biegania. Sama do nich należę i kiedy potrzebowałam zgubić kilka kg zapisałam się na zumbę. Schudłam 3 kg w 2 tygodnie. :)

Kitiki
|

Ja zakochałam się w zumbie już dwa lata temu, w wielu siłowniach można przyjść na darmowe zajęcia, ja chodzę tutaj http://jatomifitness.pl/pl/... - sprawdźcie zumbę koniecznie :)