6 Waidera na płaski brzuch a choroba jelit [Porada eksperta]

2016-05-19 13:35 Marta Romanowska

Czy przy uchyłkowatości jelita grubego mogę ćwiczyć tzw. 6 Waidera, żeby stracić trochę brzucha?

System ćwiczeń nazywany 6 Weidera nie jest sposobem na płaski brzuch. Zjawisko redukcji tkanki tłuszczowej z wybranej partii ciała, czyli "spot reduction" nie istnieje. Co więcej, 6 Weidera może wywołać bóle kręgosłupa ze względu na koncentrację jedynie na wybranej partii mięśniowej i skutkować zaburzeniem równowagi mięśniowej. W pana przypadku najlepszym sposobem na utratę tkanki tłuszczowej jest przestrzeganie zasad zdrowego odżywiania, szczególnie nie zapominając o naturalnych źródłach błonnika i właściwym nawodnieniu organizmu.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Marta Romanowska

Marta Romanowska - instruktorka fitnessu, szkoleniowiec i pasjonatka zdrowego stylu życia. Odpowiada na pytania dotyczące szeroko rozumianego fitnessu: zajęć odchudzających i rekreacyjnych, doboru sprzętu do ćwiczeń i regeneracji potreningowej. Podpowiada, jak komponować dietę, żeby ćwiczenia były efektywniejsze.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE