Brzuszek i uda po ciąży [Porada eksperta]

2013-04-04 0:08 Joanna Barcikowska

Dwa lata temu urodziłam dziecko. Nie mogę do dziś zrzucić brzucha i ud. Zapisałam się na Vacum-step. Czy to pomoże?

Ewelino, bardzo wiele osób ma kłopoty z powrotem do poprzedniej wagi sprzed ciąży lub ze zgubieniem nagromadzonych w czasie ciąży "nadwyżek". Dzieje się tak dlatego, że organizm kobiety przygotowując się do macierzyństwa zmienia swoją gosposarkę hormonalną tzn. produkuje więcej estrogenów a więc hormonu, który powoduje zwiększone odkładanie się tkanki tłuszczowej. To jest trochę tak, jakby chciał nagromadzić zapasy dla Twojego dziecka. Aby pozbyć się tych "zapasów" potrzebny jest systematyczny trening aerobowy. Może to być np. Vacum-step, o którym wspomniałaś, fatburning, spinning, albo jakiekolwiek inne zajęcia aerobowe takie jak marszobieg, jazda na rowerze czy pływanie. Ważne aby trening tem wykonywać przynajmniej 2-3 razy w tygodniu. Po 2-3 miesiącach powinno być widać pierwsze efekty, pamiętaj jednak, że każdy organizm reaguje inaczej i nie można tutaj mówić o dokładnym czasie, ponieważ jest to sprawa bardzo indywidualna. Ponadto trening powinien być połączony z racjonalnym odżywianiem oraz systematycznym piciem około 1,5-2 l wody dziennie.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Joanna Barcikowska

Absolwentka AWF w Gdańsku, instruktorka rekreacji ruchowej, pilates i pilatesreformer, szkoleniowiec Warszawskiej Akademii Sportu oraz Thera-Band Academy, współautorka programów ReebokBalancePilates, Reebok Spine. Autorka wielu artykułów o tematyce fitness, uczestniczka programów telewizyjnych i propagatorka prozdrowotnych form fitness.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE