Street workout - ćwiczenia i plan treningowy dla początkujących [WIDEO]

2019-05-28 14:33 Aleksandra Urbaniak

Zobacz przykładowy trening street workout dla początkujących, który wykonasz przy użyciu drążków, drabinek i gumy fitnessowej. Plan treningowy street workout obejmuje ćwiczenia na całe ciało (FBW), które wzmacniają i modelują sylwetkę. Obejrzyj wideo, na którym trenerka Monika Le Felic (Uliczna Sala Gimnastyczna) pokazuje ćwiczenia składające się na trening street workout.

Trening street workout to świetna alternatywa dla ćwiczeń na siłowni. Ćwicząc na placu do street workoutu możesz zbudować siłę i wytrzymałość bez wydawania pieniędzy na drogie sprzęty.

Obejrzyj na wideo przykładowy trening street workout, który przygotowała trenerka Monika LeFelic (facebook.com/ulicznasalagimnastyczna/).

Na czym polega trening street workout?

Ćwiczenia street workout prezentowane na filmie to ćwiczenia kalisteniczne z masą własnego ciała. Do ich wykonania nie używamy żadnych dodatkowych obciążeń - cały dźwigany ciężar to nasze własne ciało.

Czytaj też: Kalistenika - przykłady ćwiczeń i metody treningowe

Taki trening idealnie nadaje się dla osób początkujących, ponieważ minimalizuje ryzyko kontuzji i pozwala na harmonijny rozwój sylwetki. Podczas każdego ćwiczenia poszczególne grupy mięśniowe współpracują ze sobą, przez co nie tylko wzmacniamy mięśnie, ale także poprawiamy siłę funkcjonalną, koordynację i stabilizację ciała.

Ćwiczenia przedstawione na filmie wzmacniają mięśnie pleców, ramion, obręczy barkowej oraz głębokie mięśnie centrum. Jest to trening typu FBW - Full Body Workout, który zawiera w sobie ćwiczenia typu push-pull.

Sprawdź: Trening PUSH-PULL - zasady

Poniżej znajdziesz cały plan treningowy wraz z rozpiską, ile powtórzeń i serii danego ćwiczenia wykonać.

Trening street workout - plan treningowy

Ćwiczenie Powtórzenia Serie
1. Front press z gumą fitness band 10-15 3-4
2. Wiosłowanie z gumą fitness band 10-15 3-4
3. Przejście po drabinkach 10-15 3-4
4. Podciąganie na drążku (łatwiejsza wersja z gumą fitness band) 10-15 3-4
5. Brzuszki na ławeczce 10-15 3-4
6. Wykroki w przód + wypchnięcie (front press) gumy w przód 10-15 3-4
7. Pompki na poręczach 10-15 3-4

Polecany artykuł:

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE