Jest oskarżony w sprawie katastrofy lotniczej, w której zginął Emiliano Sala

2020-10-15 21:27

Brytyjski Urząd Lotnictwa Cywilnego (CAA) w czwartek poinformował, że wszczyna postępowanie w sprawie przeciwko Davidowi Hendersonowi za przestępstwa związane ze śmiertelnym wypadkiem lekkiego samolotu nad kanałem La Manche w styczniu 2019 roku. W tej katastrofie zginął argentyński piłkarz Emiliano Sala, lecący do nowego klubu Cardiff City, do którego przechodził z francuskiego Nantes.

Przypomnijmy, że feralny lot odbył się 21 stycznia 2019 roku. Maszynę pilotował David Ibbotson i również poniósł śmierć, choć w przeciwieństwie do Argentyńczyka, jego ciała nigdy nie odnaleziono. Wrak spoczywał 68 metrów pod powierzchnią wód Kanału La Manche. O rozpoczęciu postępowania w tej sprawie i dwóch wysuniętych zarzutach powiadomił Richard Stephenson, dyrektor CAA. A kim jest oskarżany dzisiaj David Henderson? To brytyjski pilot, który brał udział w organizacji lotu i miał się przy tej okazji dopuścić złamania prawa lotniczego oraz zaniedbań. 26 października ma się stawić w sądzie w Cardiff.

Polak bohaterem w Ameryce. Wybrali go "Piłkarzem meczu" w MLS [WIDEO]

Henderosn zaprzeczył już przed magistratem w Cardiff zarzutom stworzenia zagrożenia dla samolotu i braków w dokumentacji licencyjnej lotu, który zakończył się tragedią. Tymczasem koroner z Dorset Rachael Griffin stwierdziła, że w „interesie wymiaru sprawiedliwości” byłoby wstrzymanie się z dochodzeniem do czasu zakończenia postępowania karnego przeciwko Hendersonowi. Matthew Reeve, reprezentujący rodzinę Sali, powiedział, że jego klienci sprzeciwiają się temu. Powiedział: „Dochodzenie to ma duże znaczenie społeczne i ze względu na bezpieczeństwo publiczne należy unikać opóźnień. Nastąpiło już dwuletnie opóźnienie i życzeniem rodziny jest, aby przesłuchanie przebiegło zgodnie z planem. Można sobie wyobrazić wpływ dalszego opóźnienia na rodzinę.”

Kolejny REKORD Roberta Lewandowskiego! O krok od POBICIA ikony futbolu

Raport z katastrofy sporządzony przez Wydział Badania Wypadków Lotniczych wykazał, że ani Ibbotson, ani samolot nie posiadali licencji na wykonywanie lotów komercyjnych.

Robert Lewandowski zarabia ogromne pieniądze na FIKUŚNYCH TAŃCACH | Futbologia
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE