Ćwiczenia na mięśnie brzucha - trening Oli Żelazo

2019-06-04 15:49 Ola Żelazo

Chcesz mieć płaski, jędrny, delikatnie umięśniony brzuch? Trenerka Ola Żelazo pokazuje specjalnie skomponowany zestaw ćwiczeń, które wzmocnią i wyszczuplą brzuch. Obejrzyj film i ćwicz razem z Olą!

Żyjemy w czasach kultu ciała. Większość z nas marzy o smukłym, wysportowanym i pięknie prezentującym się ciele. I tak naprawdę to jak będzie ono wyglądać, w dużej mierze zależne jest od nas. Głównym warunkiem do spełnienia tego marzenia jest dbanie o siebie, o rozwój intelektualny i fizyczny.

Chyba większość z nas, myśląc o sylwetce marzeń, na pierwszym miejscu stawia brzuch. I to piękny brzuch, płaski, jędrny, z delikatnym umięśnieniem. Taki, który z chęcią pokazałoby się w obcisłej sukience czy na plaży w bikini. Ale na taki brzuch trzeba zapracować, bo niestety sam się nie zrobi.

Poza dietą, która w przypadku poprawy czy odchudzenia sylwetki gra najważniejszą rolę, należy włączyć do życia dużo aktywności i ćwiczeń wzmacniających. To jest gwarancja na osiągnięcie sylwetki marzeń przy jednoczesnej poprawie samopoczucia i zadowolenia. Co tak naprawdę jest najważniejsze w całym procesie zmian sylwetkowych.

Jeśli udało mi się przekonać Ciebie do podjęcia wyzwania dotyczącego zmian sylwetkowych, to już ogromny krok naprzód. I nie zostawię Cię w tym temacie samej. Pokażę ćwiczenia, porady treningowe i dietetyczne, aby łatwiej Ci było zacząć i wytrwać w postanowieniu.

Dziś przedstawiam zestaw ćwiczeń na mięśnie brzucha. Zostały one skomponowane tak, aby wzmocnić i wyszczuplić brzuch. Wykonuj ćwiczenia w 3 seriach, tzn. po zrobieniu wszystkich ćwiczeń z filmiku zrób 2 minuty przerwy i zacznij wykonywać je ponownie jeszcze 2 razy z przerwą pomiędzy seriami.

Trening na mięśnie brzucha

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Ćwiczenia na mięśnie brzucha - zasady

Trening wzmacniający mięśnie brzucha nie powinien być robiony częściej niż 3 razy w tygodniu.

Do ćwiczeń wzmacniających dodaj cardio, czyli treningi, które pomogą pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, dzięki czemu szybciej „odsłonisz” swoje mięśnie brzucha.

Wybór cardio jest naprawdę duży, np. rower, jogging, pływanie, spacery, nordic walking, rolki, orbitrek itp. Wykonuj go 3-4 razy w tygodniu przez 30-45 minut. Nie zapomnij o rozciąganiu mięśni i posiłku potreningowym (tak jak o pozostałych 4-5 w ciągu dnia).

Dzięki różnorodności treningów szybciej osiągniesz efekty i nie odczujesz znużenia powtarzającymi się ćwiczeniami.

Zapraszam do wspólnych ćwiczeń! Efekty zobaczysz już wkrótce.

Ola Żelazo

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE
Julia
|

Też lubię te ćwiczenia, które proponuje Natalia Gacka, fajnie modeluję sobie brzuch po ciąży - jeszcze trochę i nie będzie widać, że rodziłam :)

Amelia
|

Ja lubię rozgrzewkę Natalii Gackiej, ale stosuję ją do ćwiczeń, które są w jej książce Zostań FIT ;)

https://www.youtube.com/wat...

realista
|

Na zaprezentowanie się przez tę panią w necie ćwiczenia dobre. Pani jednak zapomniała, że lans to jedno, a ćwiczenia mają stosować osoby z mniej rozwiniętymi mięśniami brzucha.

Shaira
|

Ciekawa propozycja ćwiczeń ;-) Ćwiczenia w moim przypadku nie obciążają tak mocno kręgosłupa jak inne wykonywane wcześniej ćwiczenia. Dodatkowo dorzuciłam sobie rower (do pracy i z pracy) i teraz czekam na efekty.

daim01
|

Kłus anglezowany;)
Enjoy;)